Yandaş Medyaya Kızıp Bankayı Boykot Etti

Gezi Parkı ve Silivri Duruşması ile ilgili haberleri görmezlikten geldiğini iddia ettiği medya kuruluşunu protesto eden Yatağanlı Muhasebeci Murat Kazıl, söz konusu medya kuruluşuyla aynı şahsa ait olan bankayla bütün ilişiğini keserek yaptığı açıklamada; “doğru haber alma hakkımı engelleyen medya kuruluşunu ilgili banka ile ilişiğimi keserek kınıyorum” dedi.

Yandaş Medyaya Kızıp Bankayı Boykot Etti
 Yatağanlı Muhasebeci Murat Kazıl, Gezi Parkı Olayları ve Silivri Duruşması ile ilgili haberleri görmezlikten geldiğini iddia ettiği medya kuruluşunu ilginç bir yöntemle protesto etti.

Haber alma özgürlüğünü kısıtladığını iddia ettiği medya kuruluşu ile aynı kişiye ait olan bankanın post cihazını geri iade ederek, bankayla ilişiğini kesen Murat Kazıl, söz konusu bankanın Yatağan Şubesi önünde yaptığı açıklamada; “Son günlerde yaşana Gezi Parkı ve Silivri Duruşması ile ilgili olayların, bazı medya kuruluşlarınca görmemezlikten gelindiğini   üzülerek görüyorum. Dünyanın öbür ucu olan Brezilya’da yaşanan olayları bile gündemine taşıyan medya, ne yazık ki ülkemizde yaşanan olaylara gözünü kapatıp, kulaklarını tıkamıştır. Penguen belgeselleri yayınlayarak kendi vatandaşlarına karşı gözü kör, kulağı sağır olmuştur.

Bu anlayışın neden kaynaklandığını ve niçin yapıldığını halkımız çok iyi bilmektedir. Halkın doğru haber alma hakkı, bu medya kuruluşlarınca bilinçli olarak engellenmiştir. Medya patronlarının ticari faaliyetlerle uğraşmasının doğru olmadığı bir kez daha görülmüştür. Çünkü, ticari faaliyetlerle uğraşmaları tafrasız davranmalarına engel olmak bir yana onlara yandaşlığa itmiştir.

Bu anlayış medyayı iktidar partisiyle iyi ilişkiler kurmaya zorlamıştır. Medya iktidar partisinin sözünden çıkmaz olmuştur. Bugün AKP’nin etkisinde kalan medya, yarın iktidar değiştiğinde başka partinin etkisine girecektir. Medya patronları kendi ticari çıkarları için, halkın doğru haber alma hakkını bilinçli olarak engellenmektedir.

Bir vatandaş olarak doğru haber alma hakkımı engelleyen şahsın elinde bulundurduğu medyayı protesto etmek için ilgili bankaya ait pos cihazını geri iade ederek bankadaki hesabımı kapattırıyorum. Umarım medya patronları bundan bir ders çıkarırlar ve tarafsız yayın yapmaya başlarlar. Bu vesile ile tüm halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2013, 20:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
diren@diren
diren@diren - 7 yıl Önce

biraz geç kalmiş ve şova yönelik bir hareket.

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68