Yangın savaşçıları sezona hazır

Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan yangın sezonu öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladı. Muğla Orman Bölge Müdürü tarafından denetlenen ekipler, en kısa sürede hortum sermek için yarıştı.

Yangın savaşçıları sezona hazır
 Yaz mevsiminin başlamasıyla artan orman yangınlarına müdahale eden Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüklerindeki yangın söndürme ilk müdahale aracı, tanker ve arazöz ekipleri için Yatağan ilçesindeki Orman Kavşak Sahasında işbaşı eğitimi verildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli uzmanlar tarafından verilen eğitimi, Bölge Müdürü Mehmet Çelik de ziyaret etti. Çelik’e, Yatağan Orman İşletme Müdür Vekili Yunus Aydın ve işletme şefleri de eşlik etti.

Eğitimin ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan Çelik, hava şartları nedeniyle bu yıl yangın sezonunun geç açıldığını söyledi.

Çelik, kazasız belasız bir sezon dileyerek, Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme müdürlüğü ekiplerinin yangın sezonuna hazır olduğunu belirtti.

Muğla’daki yangın sezonunun aslında yaz mevsiminden ibaret olmadığını, mevsimsel ve coğrafi nedenlerden dolayı yılın 12 ayı teyakkuz halinde olduklarını kaydeden Çelik, “Arkadaşlarımızın bir ahenk içerisinde çalışmasını istediğimiz için bu eğitimleri düzenliyoruz. Burada personellerin alet, araç ve gereçleri kullanımının güncelliğini sağlamak hem de eksikliklerini tamamlıyoruz” dedi.

Çelik, yangınla mücadelede eğitimli personelin önemine vurgu yaparak, şöyle konuştu:

“Eğitimlerde özellikle personellere iş heyecan vermenin üzerinde duruyoruz. İş heyecanın olmadığı yerde başarı olmaz. İş heyecanı ve motive olduğu takdirde, personellerimize yangın dayanmaz. Yangın elbette ki söner. İş heyecanı bitti mi lakayıtlık başlar. Daha sonra iş kazası olur. İşyerlerindeki kazaların birçoğunun da sebebi budur. Bundan dolayı hem kendimizi görmek, hem araç ve gereçlerimizi bilmek, hem de bir standart yakalamak için bu eğitimleri düzenliyoruz.”

Eğitim, Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin en kısa sürede hortum sermek için yaptığı yarışmayla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96