YANGINA, İLK MİNİKLER MÜDAHALE ETTİLER

YANGINA, İLK MİNİKLER MÜDAHALE ETTİLER

YANGINA, İLK MİNİKLER MÜDAHALE ETTİLER

Bencik Beldesi - Çamlıca Köyü Kavaklı Beleyin Mahallesi,nde enerji nakil hatlarının ağaçlara sürtmesi sonucu çıkan arazi yangınını gören Onur Kavak (10) Sıla Gülsüm kavak (9) ve arkadaşları müdahale ettiler.

Minik yangın söndürme ekibinin anında müdahalesi sonucu, yangın 5 metrekare bir yer yandıktan sonra söndürüldü. Yangının söndüğünü gören Orman yangın söndürme ekipleri ise geri gittiler. Yangının duyulmasıyla Yatağan ve Milas ekipleri seferber oldu, ancak kısa sürede yangının söndüğü anlaşılınca ekipler geri gitti, fakat Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ve AYDEM yetkilileri, yangının çıkış yerinde inceleme yaptılar. 

Çamlıca Köyü Kavaklı Beleyin Mahallesi,nden Cafer Kavak, ağaçlara değen enerji nakil hatlarını göstererek, yangının tellerin ağacın dallarına sürtmesi dolaysıyla meydana geldiğini söyledi. Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerini AYDEM'E haber vermeleri üzerine, Yatağan AYDEM yetkilileri de hemen Çamlıca Köyü Kavaklı Beleyin Mahallesi,ne geldiler. AYDEM Başmühendisi Ali Danış sorunun hemen halledileceğini belirtti. 

Orman İşletme Müdürü Mehmet Yılmaz ve Müdür Yardımcısı Doğan Demir de yangını hemen söndüren gençlere teşekkür ettiler.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68