Yangınzedelere Mutlu Ticaret Ve BSH Ev Aletleri’nden Destek

Siemens Mutlu Ticaret ve BSH Ev Aletleri ile ortak yürütülen yangın mağdurlarına destek projesi kapsamında yangın mağdurlarına yardım eli uzandı.

Yangınzedelere Mutlu Ticaret Ve BSH Ev Aletleri’nden Destek


OLAY

Muğla’nın Bodrum, Milas, Köyceğiz, Marmaris, Fethiye, Seydikemer, Menteşe, Yatağan ve Datça ilçelerinde temmuz ayının sonu ve ağustos ayında çıkan Orman yangınlarında yaklaşık 52 bin hektar alan zarar görmüş,  62 mahallede 13 bin 768 hane ve 38 bin 715 kişi tahliye edilmişti. Yangın gruplarına destek veren 1 kişi yaşamını yitirmiş,  söndürme çalışmalarına 12 bin 352 işçi, 2 bin 870 araç, 7 uçak, 39 helikopter, 2 İHA ve 66 TOMA ile Kıyı Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Denizcilik Genel Müdürlüğü ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri katılmıştı.
29 Temmuz’da Marmaris yangınıyla başlayan ve 12 Ağustos’ta Köyceğiz yangınının kontrol altına alınmasıyla sona eren 15 günlük süreçte yangınların kontrol altına alınmasıyla soğutma çalışmaları başlamıştı.

Yangınların sona ermesi ile birlikte Siemens Mutlu Ticaret ve BSH Ev Aletleri ile ortak yürütülen yangın mağdurlarına destek projesi kapsamında afetten zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere SİEMENS marka 9 adet buzdolabı ve 5 adet tam boy fırın Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68