“Yaptığı haksızlığın utancı ile gerekeni yapmasını temenni ediyoruz”

28 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen MHP Yatağan İlçe Kongresi’nde, il delegelerinin tespiti sırasında kendilerinden görüş alınmadığını iddia eden MHP’li Yatağan Belediye Meclis üyeleri, basın açıklaması yaparak İlçe Başkanlığı’na seçilen Serkan Uzun’a tepki gösterdi.

“Yaptığı haksızlığın utancı ile gerekeni yapmasını temenni ediyoruz”
 MHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nın 28 Aralık Pazar günü gerçekleştirdiği ve Olağan Genel Kurul’a tek listeyle gidilirken, yapılan seçimin ardından başkanlığa Serkan Uzun seçilmişti.

Kongrenin sona ermesinin ardından, kongre sürecinde il delegelerinin belirlenmesinde kendilerinden görüş alınmadığını iddia eden MHP’li Belediye Meclis üyeleri, Mehmet Kavuran, Sayhan Ediz ve Mutlu İnat, basın açıklaması yaparak Uzun’a tepki gösterdi.

Ortak basın açıklamasını okuyan Kavuran, Uzun’un, genel kurul sırasında yaptığı konuşmaya atıfta bulunarak, bir şeyleri düzeltmek yerine ahlak kurallarının dışında tavır sergilediğini savunarak, “Serkan Uzun göreve gelirken birleştirici olacağım hizipçi olmayacağım demiştir ancak siyasi etiği ayaklar altına almıştır” dedi.

30 Mart yerel seçimleriyle MHP’nin Yatağan’daki grafiğinin yükseldiğini ifade eden Kavuran, Uzun’un bu süreci devam ettiremeyeceğini öne sürdü.

Kavuran, kendilerinin kimsenin adamı olmayacağını, sadece halkın hizmetkârı olacaklarını vurgulayarak, “Partiye hizmet etmiş olan eski ve yeni belediye meclis üyelerini ve parti yönetiminde görev almış kişileri yok sayarak, kapalı kapılar ardında, gizli kapaklı, hatta kendi yönetiminden dahi gizleyerek Yatağan Belediye Meclisi Üyesi Zafer Çine ile yaptıkları il delege tespitinin, parti tüzüğüne ve ahlakına ne kadar uygun olup olmadığını anlayamayan kişilerin seçim sürecini ve partiyi nasıl yöneteceği ve seçime sokacağı şimdiden anlaşılmıştır” ifadelerinde bulundu.

Uzun’un haksız ve adaletsiz bir yönetim göstereceğinin ilk günden belli olduğunu savunan Kavuran, şöyle konuştu:

“Bizler belediye meclis üyeleri olarak aldığımız bu onurlu görevi sonuna kadar götüreceğimizi ve bu konudaki sorumluluk anlayışımızı sürdüreceğimizi bildiririz. Ancak unutulmamalı ki haksızlılığın karşısında susan dilsiz şeytandır. Serkan Uzun, bu konuda MHP'nin ilçe başkanına yakışır davranışlar içerisinde bulunmasını diliyoruz. Yaptığı haksızlığın utancı ile gerekeni yapmasını temenni ediyoruz. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri olarak konuyu, bizlere güvenen ve sonuna kadar hizmetkârı olacağımız yüce halkımızın vicdanına bırakıyoruz. Bizler bu onurlu görevi, 30 Mart 2014 tarihinde halkımızdan almış olup, Allah'ın izniyle onurlu bir şekilde tamamlayacağız.”

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2014, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68