Yaşadığım Coğrafya Karya

Kültür ve Turizm Bakanlığı Muğla Koca Mustafa Efendi İl Halk Kütüphanesi işbirliği ile Bodrum Kent Konseyi Başkanı Yazar-Öğretim Görevlisi Hamdi Topçuoğlu'nun, “Yaşadığım Coğrafya Karya” adlı söyleşisi dün saat 10.00’da Muğla Belediyesi Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yaşadığım Coğrafya Karya
 Muğla’da eğitim veren orta dereceli okullarda öğrenim gören öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide konuşan Yazar Hamdi Topçu, öncelikli hedeflerinin bölgede yaşayan öğrencilerin tarihi ve kültürel değerleri ile çevre bilincini oluşturmak olduğunu belirterek, “bu yola çıkışımıza neden olan faktörler bir tanesi maalesef çevremizde yaşanan çevre ve katliamı, doğa tahribatıdır. Muğla nüfusunun %35’inin nüfus kaydı maalesef dışarda başka illerde bulunuyor. Muğla’nın nüfusu 851 Bin. Ancak önemli bir oran bu rakama dâhil değil. Bu insanların kendilerini neler hissettikleri ile ilgili bir durum. Amacımız yaşadığımız çevreye sahip çıkma duygusunu kazandırmak, “ben Muğlalıyım” demeliyiz, kaldı ki dünyanın en güzel koylarına sahip kıyılardaki yamyamca yapılaşmaya karşı çık-malıyız. Kendinizi Muğlalı hisse-derseniz köyünüze, akarsuyunuza ve yaşadığınız alana sahip çıkarsınız” diye konuştu.
Söyleşi arasında ilk kez kısa film çalışması ile katılımcıları bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirten Topçu, hazırladığı “Karya’nın Kalbine Yolculuk” adlı kısa tanıtım filmini öğrencilerle birlikte izledi ve ardından öğrencilerden gelen sorularla birlikte söyleşisini sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68