‘Yaşadığımız Coğrafya Karya’ tanıtılıyor

Yatağanlı Yazar Hamdi Topçuoğlu’nun hazırlamış olduğu slayt gösterisi ile Yatağan’ı da kapsayan antik Karya Bölgesi tanıtılacak.

‘Yaşadığımız Coğrafya Karya’ tanıtılıyor
 Yatağan Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Yatağan Şubesi işbirliği ile Yatağanlı Yazar – Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu’nun hazırladığı slayt gösterisi sunumu 25 Aralık 2014 Perşembe günü saat 14:00’te Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlenecek. ‘Yaşadığımız coğrafya Karya’ adlı slayt gösterisinde Hamdi Topçuoğlu tarafından sunum yapılacak. Slayt gösterisi sonrasında Hamdi Topçuoğlu Karya bölgesi ile ilgili kitapları da imzalayacak. ‘Yaşadığımız coğrafya Karya’ slayt gösterisinin düzenlenmesi için ortaklaşa çalışma yapan Yatağan Kent Konseyi, ADD ve CKD Yatağan Şubeleri adına açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Av. Halil Arslan; “Bu etkinlik Yatağanımız’ın, bölgemizin tanıtılması ve geçmişimizi öğrenmemiz için çok önemli. Yatağanlı Yazar Hamdi Topçuoğlu’nun hazırlamış olduğu tanıtım ve imza gününe tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

“Yatağan Bölgesi Ağırlıklı Olacak”

‘Yaşadığımız coğrafya Karya’ slayt gösterisinde ağırlığın Yatağan olacağını belirten Hamdi Topçuoğlu; “Yaşadığımız bölgenin kadim tarihini kültürünü, doğup büyüdüğüm toprakların insanları ile paylaşacağım. İlk defa doğup büyüdüğüm topraklarda böyle bir iş yapacağım için heyecanlıyım. Programda Yatağan bölgesi ağırlıklı olacak. Onun ötesinde kitapların tanıtımı ve imzası da var. İmzalanacak olan kitaplarım Yatağan bölgesini anlatan kitaplar. Kitaplarım Türkiye’de çok satan ve okunan kitaplar olmasına rağmen maalesef Yatağan’da okurla buluşamadı. Bu toplantıyla kitaplarım da okurla buluşma şansı olacak. Tüm Yatağanlılar’ı bu önemli etkinliğimize davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 09:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Akar
Hüseyin Akar - 7 yıl Önce

yaşadiğimiz muğlanin türk yurdu olduğunu beli̇rten belgeleri̇n ve i̇zleri̇n ortaya çikarilmasi ve tanitilmasi i̇çi̇n uğraşmak varken neden bi̇zden önceki̇ yaşayanlarin kalintilarini bulunup ortaya çikaririz ve bi̇z i̇şgalci̇yi̇z deri̇z anlamiş deği̇li̇m

SIRADAKİ HABER

banner68