Yaşlı çifti darp ettiler

Hisarardı Köyü’nde yaşlı bir çiftin evine gelerek zorla arazi tapularını ve paralarını gasp etmek isteyen ve yaşlı çifti darp eden biri asker, 5 kişi, jandarma ekiplerinin başarılı çalışması sonucu yakalandı.

Yaşlı çifti darp ettiler
 Olaya karışan 5 zanlıdan 3’ünün Çine’de karıştıkları bir hırsızlık olayının ardından tutuklandıkları, bir zanlının firari olduğu ve Yatağan’da yakalanan bir zanlının ise daha önce yaşanan bir hırsızlık olayından dolayı aranmakta olduğu öğrenildi.

Olay, 17 Ocak günü Hisarardı Köyü’nde meydana geldi. İddiaya göre; 76 yaşındaki Kazım Turan ve Zehra Turan çiftinin evine gelen ve aralarında aynı köyden olduğu öğrenilen S.D. isimli şahsın da bulunduğu 5 kişi, yaşlı çiftten köyde bulunan arazilerinin tapularını istedi. Yaşlı çiftin üzerlerine olan arazileri daha önceden sattıklarını ve tapuların kendilerinde olmadığının söylemeleri üzerine yaşlı çifti darp ederek tartaklayan zanlılar, evde para ve kıymetli eşya aradılar. Evdeki tüm aramalara karşın gasp edecek hiçbir şey bulamayan zanlılar, Yatağan’dan kiraladıkları öğrenilen ve plakası tespit edilen araçla köyden uzaklaştılar. İhbar üzerine harekete geçen Yatağan Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, eşkâlleri belirlenen zanlıların yakalanması için çalışma başlatırken, daha önce Çine ilçesinde hayvan hırsızlığına karışan A.A. ile askerden izinli olarak geldiği öğrenilen B.B.’nin tutuklanarak cezaevine konulduğu öğrenildi.

Öte yandan elde edilen bilgiler doğrultusunda soruşturmayı derinleştiren Jandarma, olaya karıştıkları tespit edilen G.İ. ve T.B.’yi yakaladı. İfadelerinde olayı S.D. isimli arkadaşlarının yaptığını itiraf eden zanlıların ifadesinden yola çıkan ekipler, firari olan S.D. isimli şahsı yakalayarak adli mercilere sevk etti.

Yağma, kasten yaralama ve konut dokunulmazlığını ihlal suçlarından hakim karşısına çıkartılan S.D., tutuklanarak cezaevine gönderilirken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER