Yatağan 2 TV Kanalında Tanıtılacak

TRT Avaz’da Yatağan’ın tanıtımının yapılacağı program ile Rumeli TV’de Yatağan Geleneksel Deve Güreşi Festivali’nin tanıtımının yapılacağı program bugün yayınlanacak.

Yatağan 2 TV Kanalında Tanıtılacak
 TRT Avaz Medya Festival’in ilçemizde 3 boyunca gerçekleştirdiği çekimlerin ardından yayına hazırlanan Yatağan’ın tanıtım videosu, bugün saat 13.00 ve 20.30’da TRT Avaz’daki Medya Festival programında yayınlanacak.

TRT Avaz’daki programın yanı sıra Rumeli TV de, saat 10.00’da Yörük Obaları programında 19 Ocak 2014 Pazar günü ilçemizde düzenlenen Yatağan 14. Geleneksel Deve Güreşi Festivali’nde gerçekleştirilen çekimler ve röportajlar yayınlanacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “İlçemiz uzun yıllar hava kirliliğinin gölgesinde kaldı. Biz ise ilçemizi bu durumdan kurtararak ilçemizin kültürel zenginlikleriyle tanınmasını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda düzenlemiş olduğumuz deve güreşi festivalimiz, cumartesi günü saat 10.00’da Rumeli TV’Deki Yörük Obaları programında yayınlanacak. Ayrıca TRT Avaz’da saat 13.00 ve 20.30’da yayınlanacak olan Medya Festival’de hem deve güreşi festivalimiz hem de ilçemizin kültürel zenginlikleri ile ilgili çekimler yayınlanacak” şeklinde konuştu. 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER