Yatağan, afet bölgesi için seferber oldu

Muğla’daki orman yangınları sürerken, Yatağan ilçesinden bölgeye çok ciddi destekler verilmeye devam ediyor. Yangına müdahale eden ekipler ve iş makinelerinin yanı sıra yardımseverlerden de ihtiyaç olan malzemeler her gün akın akın bölgeye gidiyor.

Yatağan, afet bölgesi için seferber oldu

Muğla’nın Marmaris, Bodrum, Milas, Köyceğiz, Seydikemer ve Kavaklıdere ilçelerinde meydana gelen orman yangınlarına müdahaleler sürerken, yangın bölgelerindeki ekiplere en büyük desteği sağlayan yerlerden biri de Yatağan oldu.

Yangınlar başlar başlamaz Yatağan Kaymakamlığı’nın öncülüğünde oluşturulan ekip, gecikmeden bölgedeki yangına destek sağlayabilecek iş makinelerinin envanterini çıkartarak, iş makinesi sahibi firmalarla görüşmeler gerçekleştirdi.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nden çok sayıda ekip ise, vakit kaybetmeksizin Muğla’daki yangınlarının yanı sıra Antalya’daki yangınlara müdahale etmek için ilçeden ayrıldı ve yangın söndürme çalışmalarındaki özverili çalışmalar gerçekleştiriyor.

Muğla Valiliği ve Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde, birçok ekip ve firmalardan sağlanan iş makineleri, ihtiyaç olan bölgelere, yine aynı şekilde ilçedeki özel firmaların sağladığı taşıyıcılarla gönderildi.

Gönderilen iş makineleri, yangının canlı sağlığını tehlikeye attığı bölgelerde önemli rol oynadı.

Ayrıca Yatağan’dan bölgedeki ekiplerin ve vatandaşların ihtiyacı olan malzemeler de Yatağan Belediyesi ve hayırseverler tarafından toplanılarak yangın bölgelerine gönderiliyor.

Özellikle sosyal medyada bir araya gelen vatandaşlar, belirlenen ihtiyaç listesine göre hazırladıkları malzemeleri kendi imkanlarıyla bölgeye gönderiyor.

Son olarak Yatağan Belediyesi de ciddi bir yardımda bulundu. Konuyla ilgili olarak belediyenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:
“Marmaris ve Köyceğiz’de üç gündür devam eden orman yangınlarına Yatağan Belediye Başkanlığı olarak kesintisiz destek verilirken, Akgedik ve Bahçeyaka Mahalle Muhtarlıklarımız da vatandaşlarımızın destekleriyle kamyon dolusu temel gıda ve ihtiyaç maddelerini bölgeye gönderdi.

Marmaris yardım toplama merkezinde Yatağan Belediye Başkanlığı olarak kurulan çadırda başta su, ayran ve buz ile birlikte çeşitli gıda maddelerinin yanı sıra bu güne kadar, yangın çizmesi, yangın eldiveni, çorap ve benzeri birçok ihtiyaç maddeleri bölgeye ulaştırılırken, Akgedik ve Bahçeyaka mahallelerinde muhtarlarımızın koordinesinde toplanan ihtiyaç maddeleri Köyceğiz ilçemize ulaştırıldı.

Yardımların toplanmasında desteklerini esirgemeyen yardımsever tüm hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyor, yangınla mücadele eden tüm görevlilerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68