Yatağan Belediyesi, cadde ve sokakları dezenfekte ediyor

Yatağan Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçede sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarını, su ile hazırlanan dezenfektan solüsyon ile devam ediyor.

Yatağan Belediyesi, cadde ve sokakları dezenfekte ediyor

Bugüne kadar çok sayıda vaka ve ölümlü olayın yaşandığı koronavirüse karşı tedbirlerini artıran Yatağan Belediyesi, ilçeyi dezenfekte etme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gece gündüz ayırt etmeksizin çalışmalarını sürdüren Yatağan Belediyesi, şimdi de cadde ve sokakları su ile hazırlanan dezenfektan solüsyonla çalışmalarını sürdürüyor.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya’nın bizzat takip ettiği çalışmalarda, ilçenin ana arterleri ile çok sayıda sokağı yıkandı.

Konuyla ilgili Yatağan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Gece gündüz durmadan, yorulmadan, ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışıyla halk sağlığı için hizmete devam. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçemiz genelinde dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor. Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz'ün talimatları doğrultusunda öncelikli olarak vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ana arterler olan cadde ve sokaklarda, gerek personel ekiplerimiz gerekse araçlarımızla dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz'ün bizzat katılarak takip ettiği dezenfekte çalışmalarında Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere Dere Mahallesi Cevat Yaslan Caddesi, Mehmet Özcan Caddesi, Açık Pazar Yeri ve Karaoğlanoğlu Caddelerinde 36 ton su ile hazırlanan dezenfektan solüsyon maddesi kullanılmıştır. İlçemiz ve toplam 50 mahallemizde, gerekli görülen ve Kaymakamımız başkanlığındaki İlçe Hıfzıssıhha Meclisi kararları doğrultusunda gerekli tüm tedbirler alınmaya devam edilecek olup, vatandaşlarımızın alınan kararlar ve uyulması istenen kurallara riayet ederek bizlere destek olmaları bu süreçte çalışmalarımıza güç verecektir. Tüm hemşerilerimize göstermiş oldukları anlayış ve verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim için değerlisiniz, Sağlıkla kalın.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56