Yatağan Belediyesi, Madenler’de iftar sofrası kurdu

Yatağan Belediyesi’nin hayırseverlerin katkılarıyla Madenler Mahallesi’nde düzenlediği iftar yemeğine protokolün yanı sıra vatandaşlar da ilgi gösterdi.

Yatağan Belediyesi, Madenler’de iftar sofrası kurdu
Yatağan Belediyesi’nin ilçe merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde de hayırseverlerin katkılarıyla düzenlediği iftar sofrası geleneğini bu yıl da sürdürdü.

Madenler Mahallesi’nin meydanında gerçekleştirilen iftara, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar sofrasında, ilahi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti dinletisinin ardından vatandaşlar, birlikte dua ederek orucunu açıldı.

İftar sofrasına herkesin davetli olduğunu belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, “Her yıl ramazan ayında iftar sofrası düzenlemeyi artık geleneksel hale getirdik. İftar yemeklerimizin büyük bir bölümü ilçemizin iş adamları ve meslek örgütlerinin katkılarıyla hazırlanmaktadır. Kalan kısmı da belediyemiz tarafından karşılanacaktır. İftar soframıza tüm halkımız davetlidir. Halkımız iftarını açabilir veya evine yemek götürebilir. Tüm hayırseverlerimizi katkı yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56