Yatağan Belediyesi, şehidin ismini parkta yaşattı

Yatağan Belediyesi, Hacıbayramlar Mahallesi’nde yaptığı parka 1985 yılında şehit olan Jandarma Sıhhiye Çavuş Sadi Danabaş’ın ismini verdi. Belediye Başkanı Işık, şehidin ailesini şehidin doğum gününde ziyaret ederek parkın yeni ismini açıkladı.

Yatağan Belediyesi, şehidin ismini parkta yaşattı

Yatağan Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis’i kararıyla Hacıbayramlar Mahallesi’ne yapılan parka, 1985 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde şehit olan Jandarma Sıhhiye Çavuş Sadi Danabaş’ın ismini verdi.

Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, parka şehidin ismini verildiğini, şehidin doğum gününde ailesini ziyaret ederek açıkladı.

Hüseyin ve Emine Danabaş ise oğullarının isminin parkta yaşatılacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’a teşekkür ettiler.

Başkan Işık ise, şehitlerin bu ülke uğruna canlarını verdiğini Sadi Danabaş’ın da görevi başındayken şehadete ulaştığını söyledi.

Yatağan Belediyesi olarak şehitler için ne yapsalar az olduğunu kaydeden Işık, şehidin isminin parka verilmesinde emeği geçen Erkan Demirel’e de teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68