Yatağan Belediyesi, yol sorunlarını çözüyor

Yatağan Belediyesi, Yatağan Küçük Sanayi Sitesi gibi birçok yerin ve mahallenin yol sorununu, kilitli parke taşıyla çözüyor. Başlanan ve başlayacak olan çalışmalarla, kısa süre içerisinde yaklaşık 100 bin metrekare kilitli parke taşının döşenmesi hedefleniyor.

Yatağan Belediyesi, yol sorunlarını çözüyor

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, göreve geldiği günden bu yana özellikle kullanılamaz hale gelen ve hiçbir zaman yapılmayan yollar için kolları sıvamıştı. Birçok mahalle kilitli parke taşı döşenen sağlıklı yollarına kavuşurken, yeni projelerle vatandaşların talepleri bir bir yerine getiriliyor.

Cumhuriyet Mahallesi Yeşilsırt mevkisini tamamladıktan sonra son olarak Yeni Mahalle Kır Çeşmesi mevkisindeki yolları kilitli parke taşıyla döşemeye başlayan Yatağan Belediyesi ekipleri, daha sonra Atatürk Mahallesi Hacıyakası mevkisinde ve yıllardır sanayi esnafının talep ettiği Madenler Mahallesi’ndeki Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışma gerçekleştirecek.

Ekiplerin yoğun bir şekilde çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, hedefleri olan “Yol sorunu olmayan Yatağan” için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Toksöz, vatandaşların taleplerini dikkate aldıklarını kaydederek, “İlçemizin en önemli sorunlarından birisi yol sorunudur. Bazı mahallelerimizde yapılmayan yollar var, bazı mahallelerimizde ise bozulan yollar var. Bu sorunları tek tek çözüme kavuşturuyoruz. Şuan yürüttüğümüz çalışmalar ile kısa süre içerisinde yaklaşık 100 bin metrekare kilitli parke taşı döşeyeceğiz. Bu çalışmalar bittikten sonra diğer mahallelerimizdeki yol sorunlarını ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68