Yatağan Belediyesi’nde yatırım atağı

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, hafta sonu demeyerek belediyenin yaptığı ve yapımı süren çalışmaları mahalle mahalle gezerek yerinde inceledi.

Yatağan Belediyesi’nde yatırım atağı

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, göreve geldiği günden bu yana ilçenin birçok kanayan yarasını kapatmak için yoğun mesai harcıyor. 50 mahallede peş peşe yürütülen çalışmalarla milyonlarca liralık yatırımları Yatağan’a kazandıran Toksöz, beraberinde yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna ile yaptıkları ve yapımı süren çalışmaları yerinde inceledi.

Sosyal tesis ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarıyla yaraları kapatmaya çalışan Toksöz, incelemelerinin ardından muhabirimize açıklamalarda bulundu.

Sosyal tesisi olmayan mahalle kalmayacak

Toksöz, göreve geldikleri günden itibaren ellerindeki imkanlarla yapabilecekleri projeleri sıraya soktuklarını ve bu doğrultuda çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek, “Birçok mahallemizin sosyal tesise ihtiyaç duyduğunu belirledik. Daha sonra Akgedik, Bozüyük, Kafaca Kaplancık, Yeşilbağcılar, Yukarıyayla ve Madenler mahallelerimizi sosyal tesisle buluşturduk. Şuan Alaşar, Bahçeyaka, Deştin, Suluyer, Doğanköy, Elmacık, Esenköy, Eskihisar, Bozarmut, Gökgedik, Hacıveliler, Kadıköy, Kapubağ, Kavak, Katrancı, Kırıkköy, Kozağaç, Nebiköy, Mesken, Turgutlar, Yayla, Yenikarakuyu, Yeşilköy ve Zeytinköy mahallelerimizde, hummalı bir çalışma yürütülerek sosyal tesislerinin düğünlerinin yapılmaya başlanacağı döneme yetiştirilmeye çalışılıyor. Öte yandan önümüzdeki günlerde de Bencik, Cazkırlar, Dere, Çakırlar, Hacıbayramlar, Köklük, Nebiköy, Şahinler, Şeref, Turgut, Yava ve Yeni mahalleyi de sosyal tesise kavuşturacağız. Bu hizmetler, milyon liraları aşan bütçeyle hayata geçiriliyor” diye konuştu.

Yol sorunları bir bir çözüme kavuşturuluyor

İlçenin en önemli sorunlarından birinin yol olduğunu ve ilçenin yol sorununu ortadan kaldıracaklarının altını çizen Toksöz, “Son olarak Bencik, Hacıbayramlar, Hacıveliler, Hisarardı, Bağyaka, Akgedik, Madenler, Dere, Akyol, Konak, Şeref, Elmacık, Hacıbayramlar, Çakırlar olmak üzere 1 yılda ilçemizi 225 bin metrekare kilitli parke taşıyla donattık. Ayrıca 32 bin metrekare bordür taşı döşedik. Önümüzdeki günlerde de Atatürk Mahallesi Hacıyakası Mevkisi, Yeni Mahalle ve Küçük Sanayi Sitemize kilitli parke taşı döşeyeceğiz. MUSKİ’nin altyapı çalışması nedeniyle zarar gören yollarımıza kilitli parke taşı döşeyerek oluşan bozukluğu gideriyoruz. Birçok mahallemizde yapacağımız çalışmayla, 225 bin metrekareyi 400 bin metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Hizmetler sürecek

Toksöz, Yatağan’a hizmet etmekten dolayı mutlu olduklarını ve hizmetlerin süreceğini kaydederek, “Kafaca Kaplancık, Gökpınar ve Yeni Mahalle’deki 15 Temmuz Şehit ve Gazileri Parkı’na halı saha inşa ettik. Parkımızda çalışmalarımız sürüyor, bu kapsamda etrafı taş duvarlarla örülüyor ve diğer düzenlemelere de başlandı. Mahallelerimizin güvenliği bizim için çok önemli. Özellikle hırsızlık olaylarının önüne geçebilmek için güvenlik konusuna önem veriyoruz. Bu doğrultuda bugüne kadar 42 mahallenin güvenlik kameraları yerleştirildi. Önümüzdeki günlerde de kalan 8 mahallemizi güvenlik kameralarıyla buluşturacağız” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER