Yatağan Belediyesi’nde yatırım atağı

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, hafta sonu demeyerek belediyenin yaptığı ve yapımı süren çalışmaları mahalle mahalle gezerek yerinde inceledi.

Yatağan Belediyesi’nde yatırım atağı

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, göreve geldiği günden bu yana ilçenin birçok kanayan yarasını kapatmak için yoğun mesai harcıyor. 50 mahallede peş peşe yürütülen çalışmalarla milyonlarca liralık yatırımları Yatağan’a kazandıran Toksöz, beraberinde yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna ile yaptıkları ve yapımı süren çalışmaları yerinde inceledi.

Sosyal tesis ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarıyla yaraları kapatmaya çalışan Toksöz, incelemelerinin ardından muhabirimize açıklamalarda bulundu.

Sosyal tesisi olmayan mahalle kalmayacak

Toksöz, göreve geldikleri günden itibaren ellerindeki imkanlarla yapabilecekleri projeleri sıraya soktuklarını ve bu doğrultuda çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek, “Birçok mahallemizin sosyal tesise ihtiyaç duyduğunu belirledik. Daha sonra Akgedik, Bozüyük, Kafaca Kaplancık, Yeşilbağcılar, Yukarıyayla ve Madenler mahallelerimizi sosyal tesisle buluşturduk. Şuan Alaşar, Bahçeyaka, Deştin, Suluyer, Doğanköy, Elmacık, Esenköy, Eskihisar, Bozarmut, Gökgedik, Hacıveliler, Kadıköy, Kapubağ, Kavak, Katrancı, Kırıkköy, Kozağaç, Nebiköy, Mesken, Turgutlar, Yayla, Yenikarakuyu, Yeşilköy ve Zeytinköy mahallelerimizde, hummalı bir çalışma yürütülerek sosyal tesislerinin düğünlerinin yapılmaya başlanacağı döneme yetiştirilmeye çalışılıyor. Öte yandan önümüzdeki günlerde de Bencik, Cazkırlar, Dere, Çakırlar, Hacıbayramlar, Köklük, Nebiköy, Şahinler, Şeref, Turgut, Yava ve Yeni mahalleyi de sosyal tesise kavuşturacağız. Bu hizmetler, milyon liraları aşan bütçeyle hayata geçiriliyor” diye konuştu.

Yol sorunları bir bir çözüme kavuşturuluyor

İlçenin en önemli sorunlarından birinin yol olduğunu ve ilçenin yol sorununu ortadan kaldıracaklarının altını çizen Toksöz, “Son olarak Bencik, Hacıbayramlar, Hacıveliler, Hisarardı, Bağyaka, Akgedik, Madenler, Dere, Akyol, Konak, Şeref, Elmacık, Hacıbayramlar, Çakırlar olmak üzere 1 yılda ilçemizi 225 bin metrekare kilitli parke taşıyla donattık. Ayrıca 32 bin metrekare bordür taşı döşedik. Önümüzdeki günlerde de Atatürk Mahallesi Hacıyakası Mevkisi, Yeni Mahalle ve Küçük Sanayi Sitemize kilitli parke taşı döşeyeceğiz. MUSKİ’nin altyapı çalışması nedeniyle zarar gören yollarımıza kilitli parke taşı döşeyerek oluşan bozukluğu gideriyoruz. Birçok mahallemizde yapacağımız çalışmayla, 225 bin metrekareyi 400 bin metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Hizmetler sürecek

Toksöz, Yatağan’a hizmet etmekten dolayı mutlu olduklarını ve hizmetlerin süreceğini kaydederek, “Kafaca Kaplancık, Gökpınar ve Yeni Mahalle’deki 15 Temmuz Şehit ve Gazileri Parkı’na halı saha inşa ettik. Parkımızda çalışmalarımız sürüyor, bu kapsamda etrafı taş duvarlarla örülüyor ve diğer düzenlemelere de başlandı. Mahallelerimizin güvenliği bizim için çok önemli. Özellikle hırsızlık olaylarının önüne geçebilmek için güvenlik konusuna önem veriyoruz. Bu doğrultuda bugüne kadar 42 mahallenin güvenlik kameraları yerleştirildi. Önümüzdeki günlerde de kalan 8 mahallemizi güvenlik kameralarıyla buluşturacağız” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akın ÇAĞIRAN
Akın ÇAĞIRAN - 6 ay Önce

Sayın başbakanım Eskihisarın bazı mahallelerde kilit taşı yok olan yerlerinde çok dar bir araba Zor geçer düğün yerimizin betonu atıldı öyle duruyor bunları yapacağınız dan eminim.buyüzden Eskihisar mahallesi nde oturan bir vatandaş olarak hep sizin yanınızda olduk ve sizi destekledik.Demem iki mahallemize hizmet kısa sürede gelirse Eskihisar mahallesi olarak çok seviniriz sayğılarımla başkanım.

Tulu mehmet
Tulu mehmet - 6 ay Önce

Bizler merkez de oturan vatandaşlar olarak bu hamamı kaldırılmasını istiyoruz is kokusu duman kokusundan bıktık gelin bide görün hergun kavga gürültü bıktık hamamdan dışarıya yapın hamamı çarşı merkezde ne işi var bunun belediye bide bunla uğraşsa iyi olur herşeyden önce mahallede park yok bisey yok belediye başkanı park yapmak için söz vermiştin hamamida kaldircanida söylemiştin hepsi dilde kaldı icraat lasim lafla beynir gemisi yürümüyor çok duyduk biz boş laflara başkanım merkeze bakın biraz heykelin olduğu yer sanki orda bir türbe yatiyor gibi ciceklendirir birseyler yapilir bence yatagan da hic birsey guzel deyil hep yol hep yol baska isleri yokmu belediyelerin anlamiyoruz merkez vatandaslari olarak ilgilenseler bunlarla cok idaha guzel bir yatagan olur ve hatirazi kalir yapaninda yinede bakacagiz nasil yapacaklar

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68