Yatağan Belediyesi’nden 8 Mart’ta anlamlı açılış

Yatağan Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, belediye meclisinin aldığı kararla Zübeyde Hanım Parkı adı verilen parkı törenle açtı.

Yatağan Belediyesi’nden 8 Mart’ta anlamlı açılış

Yatağan Belediye Meclisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın adını, Cumhuriyet Mahallesi Çağdaş Yatağan Sitesi yanına yapılan Yatağan manzaralı parka verdi. Yatağan Belediyesi de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yeni yapılan parkın açılışını törenle yaptı.

Törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Mahalle Muhtarı Mehmet Özbek, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İnsanların bıraktıkları eserlerle anıldığını belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, burada yaptığı konuşmada, kendisinin 20 yıldır Yatağan’a hizmet ettiğini söyledi.

Işık, iyi günde kötü günde hep Yatağanlılarla bir arada olduğunu kaydederek, “Yatağan halkına büyük minnet duymaktayım. Yatağan halkı her zaman kadirşinas ve iyilik bilir. Ahilikten gelen bu anlayışın benden sonra gelecek belediye başkanımız tarafından da sürdürüleceğine inanıyorum. Bu bizim ruhumuzda var. Bu parka Zübeyde Hanım’ın isminin verilmesi çok anlamlıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesinin isminin verildiği bu parkı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm kadınlarımıza armağan ediyoruz”  dedi.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek de, Yatağan Belediye Başkanı Işık’ın veda niteliğinde bir konuşma yaptığını belirterek, kendisine bu zamana kadar Yatağan Belediyesi ve Yatağan’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Işık’ın yönetim anlayışı olarak çok sıcakkanlı ve iletişime açık biri olduğunu vurgulayan Çiçek, “2 yıldır Yatağan’dayım. Belediyelerle ilişki noktasında çok rahat bir 2 yıl geçirdim. Kendisinin Yatağan’a çok büyük hizmetleri olmuş. Seçim çalışmalarını sürdüren belediye başkan adaylarına da başarılar diliyorum. Yaklaşık 1 aydır propaganda dönemini yaşıyoruz. Propaganda sürecinde Yatağan’a yakışır bir demokrasi kültürü yaşadık. Özellikle ilçe başkanlarına ve adaylara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mahalle Muhtarı Mehmet Özbek ise, mahalleye yapılan hizmetten dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Çağdaş Yatağan Sitesi yönetimi tarafından Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’a plaket verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER