Yatağan Belediyesi’nden esnafa kira desteği

Yatağan Belediyesi, pandemi dolayısıyla kapalı olan mülkiyeti belediyeye ait olan işyerlerinden kira almayacak ve kira bedellerine 2021 yılı kira artış bedeli uygulanmayacak. Faaliyet gösteren esnafların gösterdiği alana göre 1 Ocak-31 Mart 2021 tarihleri arasında işletmecilerin kira oranlarına yüzde 50 ile yüzde 25 oranında indirim uygulanacak.

Yatağan Belediyesi’nden esnafa kira desteği

Yatağan Belediyesi, pandemi süreci nedeniyle zor günler geçiren mülkiyeti belediyeye ait olan iş yerlerindeki esnaflara nefes aldıracak bir uygulamayı hayata geçirdi. Ekonomik sorunlar nedeniyle zor günler geçiren esnaflar, bu müjdeyle büyük bir sevinç yaşadı.

Konuyla ilgili Yatağan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Belediye Meclisimiz, pandemi sürecinde kiracısı olan esnafa destek kararı aldı. Yatağan Esnaf Odası Başkanımız Mustafa Kuzu’nun da hazır bulunduğu ve katılım sağladığı Belediye Meclisi, Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz başkanlığında toplanarak pandemi sürecinde esnafımıza destek amacıyla aşağıdaki karaları oybirliğiyle almıştır.

Pandemi sürecinde faaliyetini durduran ve işyerleri kapalı olan esnaflarımızdan kira bedeli alınmayacaktır. Belediyemiz mülkiyetindeki işyerleri kira bedellerine 2021 yılı kira artış bedeli uygulanmayacaktır.

Faaliyet gösterdiği alana göre 1 Ocak-31 Mart 2021 tarihleri arasında işletmecilerin kira oranlarına yüzde 50 ile yüzde 25 oranında indirim uygulanacaktır. Yatağan’ımıza ve esnafımıza hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68