banner80

Yatağan Belediyesi’nden “Haklı” davaya bayraklı destek

Yatağan Belediyesi, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerginlikte Azerbaycan’a manevi destek olmak amacıyla belediye hizmet binası önündeki caddeye Azerbaycan bayrağı astı. İlçede yaşayanlar, Türk bayrağının yanında kardeş ülke Azerbaycan’ın bayrağının asılmasını sevinçle karşıladılar.

Yatağan Belediyesi’nden “Haklı” davaya bayraklı destek

Yatağan Belediyesi’nce, Ermenistan’ın saldırılarına uğrayan Azerbaycan’a manevi destek verildi. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün talimatıyla, şehrin en işlek caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi’ne Azerbaycan bayrağı asıldı. Bayrağın yanına Türk bayrağı ve Yatağan Belediyesi’nin logosunun bulunduğu bayrak asıldı.

İlçede yaşayanlar, kardeş ülke Azerbaycan’ın bayrağının Türk bayrağıyla birlikte asılmasını büyük sevinçle karşıladı. Atatürk Caddesi’ndeki esnaflardan Mustafa Kütük, “Bence çok olumlu bir davranış. Azerbaycan bizim kardeşimizdir. Onlar varsa biz varız. Dünyada bize destek olan tek ülkedir. Bayrağın oraya asılması bizi çok mutlu etti. Azerbaycan bizim can kardeşimiz. Çok memnun olduk” diye konuştu.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ise, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı davasında, onların yanında yer almak adına Belediye Meydanımıza Azerbaycan bayrağını astık. Dualarımız onlarla” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68