Yatağan Belediyesi’nden ilçeye iki dev yatırım

Yatağan Belediyesi, ilçeye yapılan hizmetlere yenilerini ekliyor. Yatağan Belediyesi, ilçeye yapılacak olan gençlik merkezinin ihalesini gerçekleştirirken, 15 sosyal tesisin çatılarının ihalesi de yapıldı. Bu iki yatırım için yaklaşık 12 milyon lira ödenecek.

Yatağan Belediyesi’nden ilçeye iki dev yatırım

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, göreve geldiği günden bu yana ilçeye kazandırdığı hizmetlerle dikkatleri üzerine çekiyor. Birçok sorunu çözüme kavuşturan Toksöz, ilçenin önemli ihtiyaçlarını bir bir gideriyor.

Yatağan Belediyesi, son olarak uzun süredir üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği gençlik merkezinin ihalesini gerçekleştirdi. Yaklaşık 9 milyon liralık ihalenin ardından ihaleyi alan firmaya, önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılarak inşaata başlanacağı bildirildi.

Öte yandan, sosyal tesisi olmayan mahalleleri sosyal tesislerle buluşturan ve bu sosyal tesisleri de her türlü ihtiyacı karşılayabilecek hale getiren Yatağan Belediyesi, Alaşar, Bahçeyaka, Deştin, Esenköy, Hacıveliler, Kadıköy, Kapubağ, Katrancı, Kırıkköy, Kozağaç, Mesken, Turgutlar, Yayla, Yeşilköy ve Zeytinköy mahallelerindeki sosyal tesislerin çatılarının yapılması için yaklaşık 3 milyon lira değerinde ihaleler gerçekleştirdi. Bu ihaleleri kazanan firmalara önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılarak inşaatlara başlanacağı öğrenildi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yatağanımıza hak ettiği hizmeti sunabilmek için yoğun bir mesai harcıyoruz. Ekibimizle birlikte neredeyse her mahallemizde çalışmalara yürütüyoruz. İmkanlarımız elverdikçe bu hizmetlerimiz sürecek ve Yatağanlılara en iyi hizmeti vereceğiz. Mahallelerimizdeki ihtiyaçların karşılanması için sürekli muhtarlarımızla görüşüyoruz ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca ilçemize kazandıracağımız gençlik merkeziyle önemli bir eksikliğimizi ortadan kaldırıyoruz. Bu hizmetlerimiz hayata geçirilirken destek olan herkese, Yatağanlılar adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68