Yatağan Belediyesi’nden kadınlara ‘nazar boncuğu’

Yatağan Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir dizi program ve ziyaretler gerçekleştirdi. Belediyenin ilk etkinliği, Kadınlar Günü nedeniyle başkanlık makamının bir günlüğüne kadın meclis üyesine devredilmesiyle başladı.

Yatağan Belediyesi’nden kadınlara ‘nazar boncuğu’

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenmesi için dolu dolu bir program gerçekleştirdi.
8 Mart etkinlikleri, mesainin ilk dakikasında, Toksöz’ün belediye başkanlığını bir günlüğüne Belediye Meclisi Üyesi Gizem Duru Güler’e devretmesiyle başladı.
Toksöz, burada yaptığı konuşmada, “Belediye personellerimizin toplu iş sözleşmesinde kadın personellerimizin 8 Mart’ı doyasıya kutlayabilmeleri için bir günlük tatil var. Biz kadınlarımıza gereken özeni ve pozitif ayrımcılığı gösteren bir belediye olarak, özellikle kadın personel sayımızın artması için çalışmalar yürütüyoruz. Kadınımızın sosyal hayatta daha fazla yer alması için gereken projeleri bir bir hayata geçiriyoruz ve var olan projeleri destekliyoruz. Bugün de Belediye Meclisi Üyemiz Gizem Duru Güler’e vekaleten makamımızı emanet ettik. Hayırlı olmasını diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadınlar sadece 8 Mart’ta değil, her zaman başımızın tacıdır” diye konuştu.
Yatağan Belediye Başkanı Toksöz ve Vekili Güler, daha sonra belediye personeli kadınlarla başkanlık makamında bir araya geldi ve kadınların günlerini kutladı.
Kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle üzerinde nazar boncuğu bulunan plaketler hediye ederek gül dağıtan Toksöz ve Güler, daha sonra Belediye Meclisi’nin kadın üyeleri Gökçe Yaslan Göka ve Nadiye Asu Arda Uysal’ı işyerlerinde ziyaret ederek günlerini kutladılar. Toksöz ve Güler’in Uysal’ı ziyareti sırasında Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü de kendilerine eşlik etti.
Daha sonra ise, Kökçü, Toksöz ve Güler, Yatağan Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Burada kadın sağlık çalışanlarını, hasta ve hasta yakınlarını kutlayan heyet, gül dağıttı.
Son olarak Belediye Başkanlığı makamına geçen Toksöz ve Güler, AK Parti Yatağan Kadın Kolları ve MHP Yatağan Kadın Kolları başkan ve yöneticilerini makamda kabul ederek günlerini kutladılar.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68