Yatağan Belediyesi’nden koronovirüse dezenfekteli önlem

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yayılan, ülkemizde de son günlerde görülen corona virüs vakalarına karşı önlem çalışmaları Yatağan ilçesinde de sürüyor.

Yatağan Belediyesi’nden koronovirüse dezenfekteli önlem

Yatağan Belediyesi, tüm dünyayı kasıp kavuran koronovirüse önlem almak için Ata Dezenfektan ve Haşereyle Mücadele firması işbirliğiyle dezenfeksiyon çalışmaları yürütüyor.

Belediye binasıyla başlayan çalışma kütüphane, camiler, hükümet binası ve resmi kurumlardan başlarken ilçe pazar yerinde de sürecek.

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Yatağan Belediyesi’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Belediyemiz tarafından, koronavirüs ve her türlü salgın hastalık riskini en aza indirmek için belediye hizmet binamız, kütüphanemiz, camilerimiz, adliye binamız ve resmî kurumlarımızdan başlayarak, dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. İlçemiz pazar yeri dahil olmak üzere gerekli tüm alanlarda devam edecek dezenfekte işlemlerinin yanı sıra yapılan tebliğ ile bundan sonra düğün ve sünnet gibi etkinliklerde yemek ikramlarının tek kullanımlık tabldot tabaklarda servis edilmesi kararı alınmıştır. Belediyemiz tarafından gerekli tüm tedbirler alınmaya devam edilmekte olup, vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığınca belirlenen uyarılara titizlikle riayet etmeleri toplum sağlığı adına büyük önem arz etmektedir. Pazartesi günü yapılacak olan İlçe Hıfzısıhha Kurulu Toplantısı sonrası alınan tüm kararlar halkımızla paylaşılacaktır. Sağlıkla kalın.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68