banner80

Yatağan Belediyesi’nden maden şehitleri için 2 dakikalık saygı duruşu

Yatağan Belediye Başkanlığı, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasında yaşamlarını yitiren madenciler için Mevlid-i Şerif okuttu.

Yatağan Belediyesi’nden maden şehitleri için 2 dakikalık saygı duruşu
 Yatağan Belediye Başkanlığı binası önünde belediye personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen programa, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, CHP Muğla eski Milletvekili Fevzi Topuz, İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz da katıldı.

Soma’da meydana gelen kazanın sebebini iş güvenliğindeki eksiklere bağlayan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, programa katılan işçileri, iş güvenliğinin sağlanmadığı yerlerde çalışmaması konusunda uyardı. Maden kazasının tüm Türkiye’ye yasa boğduğunu belirten Işık, yaşamını yitiren madenciler için baş sağılığı, yaralı olarak kurtulanlar için de geçmiş olsun mesajı verdi.

Işık’ın konuşmasının ardından Soma’da yaşamını yitiren maden işçileri için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Yatağan Merkez Aşağı Camii İmam Hatibi Üzeyir Yıldırım’ın okuduğu Mevlid-i Şerif’in ardından İlçe Müftüsü tarafından Soma’da yaşamlarını yitirenler ve yaralı kurtulanlar için dualar okundu.

İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, ilçedeki imam hatip okullarında okuyan öğrenciler tarafından 5, Yatağan İlçe Müftülüğü bünyesindeki din görevlileri tarafında 7 olmak üzere 12 kez hatim indirildiğini söyledi.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet f
mehmet f - 7 yıl Önce

milastan önemli misafir çağıracaklarına keşke halkı çağırsalardı.gerçi seçim geçti artık halk lazım değil.c.başkanı seçimide bizi ilgilendirmiyor

cevdet polat
cevdet polat - 7 yıl Önce

çok yaratıcı... öldürenlerde aynı işi yapıyor.yatağan belediyesinde adam akıllı bir anma düşünen tek bir adam yok mu ya

SIRADAKİ HABER

banner68