Yatağan CHP kuruluşunu kutladı

CHP Yatağan Başkanlığı CHP’nin Kurucu Başkan Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruluşunun 96. yılını törenle kutladı.

Yatağan CHP kuruluşunu kutladı

Partililer, CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla saat 10.00’da parti önünden Atatürk Anıtı önüne geldiler. Burada Fehmi Özsoy sunumunda İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz tarafından anıta çelenk sunuldu, sayı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu. Günün önemini belirten konuşma İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ersan Şımşırık tarafından yapıldı.

Şımşırık, Türkiye'nin tekrar kuruluş özüne dönmesi gerektiğini bunu da Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında olacağını belirtti.

Şımşırık, "Türkiye Cumhuriyeti'nin koca çınarı, kurtuluşun ve kuruluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisi 96 yaşında. Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk Milleti'nin azmi ve kararlılığı ile kuran Atatürk'ün iki önemli eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi savaştan çıkmış, umudu olmayan bir toplumdan kısa zamanda okuryazar, üreten, kendi uçağını yapan güçlü bir devlet yaratmıştır. Atatürk devrimleri ve ileri görüşlülüğü ile ekonomiden, tarıma, komşularla ilişkilerden insan haklarına kadar pırıl -pırıl bir ülke yaratan CHP demokrasi ve özgürlüklerle birçok esir toplumun da umudu olmuştur. Çok partili sistem, seçme seçilme hakkı ile demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde siyasette bir yere gelen sözde siyasetçilerin o dönemle sürekli çatışmasının sebebi de Atatürk devrimlerini sindiremeyen mihrakların uzantıları olmalarıdır. Ülkemizin Cumhuriyet dönemi kazanımlarını tek tek satan ne yazık ki ülkemizi dışa bağımlı hale getirenlerin panzehiri yine Cumhuriyet Halk Parti'mizdir. Ülkemiz tekrar kuruluş ayarlarına dönmeli, üreten, fikri, irfanı, vicdanı hür nesiller yetiştiren, kadın erkek eşitliği, demokrasi, özgürlüklerle Ulu Önderimiz Atatürk'ün yolunda çağdaş medeniyetler seviyesine yürümelidir. Her şeyi çok güzel yapacak, ülkemizin umudu, Atatürk'ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Parti'mizin 96.yaşını kutluyor, partimize emek ve gönül vermiş başta Kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık karakteri olan tüm yurtseverleri saygıyla anıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68