Yatağan CHP'de Aday Adaylığı Süreci Başladı

CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek yönetim kurulu ile birlikte yaptığı basın açıklamasıyla CHP'de aday adaylığı sürecinin başladığını belirtti. Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliğine aday olacak partililerin 8 - 31 Temmuz tarihleri arasında başvurularının kabul edileceğini belirten Genek; “sadece üyelik aidatlarını yatıran partililerimiz seçme ve seçilme hakkını kullanabilecek” dedi.

Yatağan CHP'de Aday Adaylığı Süreci Başladı
 Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Başkanı Kamil Ge-nek, 2014 Mart ayında yapılacak olan  yerel seçimler öncesi  aday adaylığı başvurularının 8 - 31 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını belirtti.

CHP Genel Merkezi'nden gönderilen genelgeye göre; il, ilçe ve belde teşkilatlarında görev yapan partililerin aday adayı olabilmek için 15 Temmuz tarihine kadar görevlerinden istifa etmesi gerektiğini de belirten Kamil Genek; “2014 Mart ayında yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerinde belediye başkanlığına ve belediye meclis üyeliğine aday adayı olmak isteyen partililerimizin başvuru-ları 8-31 Temmuz 2013 tarihleri arasında İlçe Başkanlığımız tarafından kabul edilecektir.

Aday adayı olmak isteyen partililerimiz mevcut görevlerinden en geç 15 Temmuz 2013 tarihine kadar istifa etmelidirler.

Aday adayı olmak isteyen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi çalışan arkadaşlarımız için ise başvuru takvimi Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenecek” dedi.

Ön Seçim Garanti Dedikoduları

Ayrıca CHP'de aday adaylığı sürecinin başlamasının ardından, akıllara Yatağan ve Muğla'da ön seçim yapılıp yapılmayacağı sorusu gelirken, Muğla ve Yatağan'da ön seçim yapılmasına kesin gözüyle bakıldığı ve bu talebe Genel Merkezi'nde sıcak baktığı iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 21:49
YORUM EKLE