Yatağan CHP'den Gezi Parkı Eylemine Destek

İstanbul Taksim Meydanı Gezi Parkı'nda meydana gelen olayların ardından Cumartesi günü İlçe binasında toplanan CHP Yatağan İlçe Teşkilatı, eylemlere gereken desteğin verileceğine yönelik basın açıklaması yaptı. İlçe yönetimi adına konuşan İlçe Başkanı Kamil Genek; “Muğla'da düzenlenen bütün eylemlere katılacağız” dedi.

Yatağan CHP'den Gezi Parkı Eylemine Destek
 İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar bütün Türkiye'yi ayağa kaldırırken, eylemlere CHP Yatağan İlçe Teşkilatı da yapılan basın açıklamasıyla destek verdi.

Meydana gelen olayların ardından Cumartesi günü parti binasında bir araya gelen partililer arasında, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık da yerini alırken, partililer adına konuşan İlçe Başkanı Kamil Genek yaşanan olayların son derece üzücü olduğunu ve halkın iradesinin dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Gezi Parkı olaylarına  destek amacıyla Muğla'da düzenlenen eylem ve yürüyüşlere katılacak-larını belirten Kamil Genek; “İstanbul Taksim'de meydana gelen olayları şiddetle kınıyoruz. Olaylar uygulanan politikaların halkı nasıl ikiye böldüğünü en açık şekilde göstermektedir. Tek seslilik hevesinde olanların devletin kurumları aracılığıyla, vatandaşımızın hakkı olan gösteriyi  engellemeye çalışmasını anlayamıyoruz.

Halkın istekleri doğrultusunda davranılmalı ve bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir. Yatağan CHP İlçe Örgütü bu konuda düzenlenecek her türlü eylem, yürüyüş ve mitinge destek verecektir ve halkıyla birlikte olmaya devam edecektir. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı siyasi ayrım gözetmeksizin, bu ayrımcılığı yok etmek için yapılacak her türlü faaliyete destek vermeye bekliyoruz. Bu yaşanan olayları halkımızın taktirine bırakıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2013, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER