Yatağan CHP’den Kılıçdaroğlu Daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Aydın’da düzenlenecek olan “Demokrasi ve Özgürlük İçin Meydan Okuyoruz” sloganlı mitinge katılacağını hatırlatan İlçe Başkanı Kamil Genek; “Bütün partililerimizin mitinge katılımını bekliyoruz. Saat 13:00 ile 14:00 arasında parti binamız önünden otobüsler kaldırılacaktır” dedi.

Yatağan CHP’den Kılıçdaroğlu Daveti
“Demokrasi ve Adalet” mitinglerinin ilkinin bugün Aydın’da düzenleneceğini ve mitinge Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağını hatırlatan CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek bütün partililerin mitinge davetli olduğunu belirterek; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasi istemiyle düzenleyeceği Adalet ve Demokrasi mitinglerinin ilki bugün Aydın’da yapılıyor. Yatağan CHP olarak bu mitinge gereken desteği vermek istiyoruz ve bu nedenle bütün partililerimizi bugün Aydın’a bekliyoruz. Yatağan’dan mitinge katılmak isteyen partililerimiz için saat 13:00 ile 14:00 arasında parti binamız önünden araçlar kaldırılacak, saat 15:00’de Kafaca mevkiinde toplanılarak Aydın’a doğru hep beraber hareket edilecek” şeklinde konuştu. 
Bilindiği üzere CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin miting öncesi düzenlediği basın toplantısında; “Geçmiş dönemlere baktığımızda, Türkiye’de ne zaman bir sıkışma olsa başvurulan adres CHP olmuştur. Anayasa konusunda konuşması gereken hukuk fakülteleri, nereye ne yapılması gerektiğini söylemesi gereken teknik üniversitelerdir. Ama bugün hepsinin adına bir kişi konuşuyor. Bu gerçeğin ışığında, Demokrasi ve özgürlük adına ne kadar mesafe aldığımızı görmemiz gerekiyor. Sayın Başbakan nasıl bir anayasa olacağına, nasıl yaşanacağına karar veriyor. Bunun anlamı otoriter bir yapıdır ve bu yapının önünde durabilecek tek irade CHP’dir.” ifadelerini kullanarak programın amacını dile getirmiş ve; “18 Mayıs’taki miting çok önemli. Bu mitingle hükümete gereken uyarılar yapılacak ve halkın sesi duyurulacak” denilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56