Yatağan CHP’den Seçim Değerlendirmesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında bir değerlendirme açıklaması yaptı.

Yatağan CHP’den Seçim Değerlendirmesi
 CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genel yazılı bir açıklaması yaparak 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini ve sonuçları değerlendirdi. CHP Yatağan İlçe Yönetimi adına yazılı bir basın açıklaması yapan Genek, Yatağan’ın demokrasi mücadelesinde her zamanki tavrını koruduğunu belirterek; “Cumhurbaşkanlığı seçimi geride kalmış ve ülkemiz bir seçimi daha geride bırakmıştır. İlçemiz Yatağan’da huzur ve güven içinde geride kalan cumhurbaşkanlığı seçimi, herhangi bir olumsuzluk olmadan yapılmıştır. Halkımızın tercihleri doğrultusunda Ekmeleddin İhsanoğlu 17.862, Recep Tayip Erdoğan 10.271,Selahattin Demirtaş 933 oy almıştır.

Başta CHP ve MHP olmak üzere diğer partilerinde desteklerini alan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu %61.45 oy oranı ile açık ara önde tamamlamıştır. Bu sonuç göstermiştir ki Yatağan demokrasi mücadelesinde her zamanki tavrını korumuştur.

Başta Yatağan halkı olmak üzere, seçimin güven ve huzur içerisinde geçmesini sağlayan tüm görevlilere teşekkürlerimizi bildiririz. Seçimin ülkemize hayırlı olmasını diler, ülkemizin yolsuzluk ve yoksulluktan uzak, huzur ve barış içinde, gerginlikten yoksun günler geçirmesini temenni ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 19:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 7 yıl Önce

30 mart yerel seçimlerinde chp+mhp+dp toplam oylarına göre üç bin eksik var. geçersiz oy çok fazla. beş bin seçmen sadığa gitmemiş. bunların değerlendirilmesi niye yapılmıyor. kazandık demek yeterli mi? çatıda aldındaki diğer ilçe başkanları nerede?

yörük efe
yörük efe - 7 yıl Önce

aferin, nasıl da gittiniz tıpış tıpış tanımadığınız adama oy verdiniz.

haydar
haydar - 7 yıl Önce

tıpış tıpışın argodaki karşılığı mike mikedir. m yi s ile değiştirin.işte bunun için koskoca eski cumhurbaşkanı sezer sandığa gitmedi.haklı koc cumhurbaşkanı mike mike gidermi

SIRADAKİ HABER

banner68