banner80

Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Üniversite Öğrencileri İle Buluştu

Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Çetin, Yatağan Meslek Yüksekokulu Adalet Programı öğrencilerinin düzenlediği konferanslar Serisi kapsamında “Savcılık Mesleği” başlıklı konferansta öğrencilerle buluşarak tavsiyelerde bulundu.

Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Üniversite Öğrencileri İle Buluştu


Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Çetin Öğrenim sürecinde yaşadığı anekdotları öğrencilerle paylaşarak “ arkadaşlarımızın deneyimlerinden istifade etmenizi, adliyeyi tanımanızı isteriz. Özellikle ne seçiyorsanız, ne seçmek istiyorsanız kariyerinizi planlamaya başlamalısınız. En iyi karar verebilecek insanlar sizlersiniz. Bu konuda tecrübeyle ilgili bir şey düşüyorsa biz her zaman hazırız" dedi.

"Adalet duygusundan ayrılmama anlamında idealinizin olması lazım"

Meslek sizde birtakım şeyleri geliştiriyor. Türk milleti adına karar veriyorsunuz, verdiğiniz kararın hukuk anlamında insanları tatmin etmesi lazım. O yüzden hakimlerin, savcıların, avukatların ve bu meslek çatısı altındakilerin bu anlamda sorumlulukları çok yüksek. Adalet duygusundan hiçbir zaman şaşmamak, adalet duygusundan ayrılmamak anlamında idealinizin olması lazım. Bu anlamda da hepinizin gözünde o ışığı görüyorum" diye konuştu.

Tüm bölüm ve programdan öğrencilerin yoğun katılımla gerçekleştirdikleri konferansın hakim ve savcılık hakkında bilgilerin verilmesinin ardından Cumhuriyet Başsavcısı Çetin, konferansın son bölümünde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68