Yatağan Cumhuriyet Bayramı coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Yatağan ilçesinde tören düzenlendi.

Yatağan Cumhuriyet Bayramı coşkusu
 Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan’ın makamında tebrik etmesiyle başlayan tören, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen “Cumhuriyet ve Şehitlere Saygı” yürüyüşüyle sürdü.

Yürüyüşün ardından Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda tören düzenlendi.

Törene, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Tuncel Bingöl, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Özkan, cumhuriyet idaresi sayesinde Türk toplumunun bulunduğu coğrafyada parlayan bir yıldız olduğunu ve gelişmekte olan ülkeler açısında örnek bir ülke konumuna geldiğini söyledi.

Özkan, 93 yıl önce kurulan cumhuriyetin etnik ayrımcılık ve uluslararası terör organizasyonları gibi bir takım tehditlerle karşı karşıya olduğunu belirterek, “İçinde bulunduğumuz bu yıl, uluslararası boyutlara sahip tehditlerle toplum ve devlet olarak mücadele ettiğimiz bir yıl olmuştur. Söz konusu tehditlere müdahale etmek ve bu tehditleri ortadan kaldırmak  kadar bu mücadeleyi sürdürmek, devlet ve toplum gündemimizin birinci maddesi olmalıdır” diye konuştu.

Tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunması, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödüllendirilmesi, okçuluk ve halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95