Yatağan’ da doğalgaz çalışmalarında sona gelindi

Yatağan ilçesinde, 2014 yılında başlatılan doğalgaz dağıtım çalışmalarında sona gelindi.

Yatağan’ da doğalgaz çalışmalarında sona gelindi

2014 yılında Yatağan Belediye Başkanlığı ve Akmercan Doğalgaz Dağıtım Şirketi arasında yapılan sözleşme gereğince 120 kilometrelik doğalgaz yapım çalışmasının 108 kilometrelik kısmı tamamlandı. Yatağan Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, geriye kalan 12 kilometrelik kısmın 6 kilometrelik bölümünün Dere Mahallesi olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada, Yatağan ilçesinde 10 bin 650 konut bulunduğu ve bunlardan 6 bininin doğalgaz abonesi olduğu kaydedilirken, 2018 yılının sonuna kadar doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kış mevsiminde ülke genelinde hava kirliliği yaşanmaktadır. Ayrıca soba külleri ve kalorifer atıkları, çevre kirliliği yaratmaktadır. Bunların da önüne geçmek istedik. Muğla’da doğalgaz çalışmalarını başlatan ilk ilçe olduk. Bu çalışmalar sırasında yollarımız bozuldu. Çevremize rahatsızlıklar verdik. Vatandaşlarımız özveride bulundu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Çalışmalarda bozulan yollarımızı hızlı bir şekilde yapmaya başladık” diye konuştu.

Akmercan Doğalgaz Dağıtım şirketi Muğla Bölge Müdürü Serdar Kaplanoğlu ise, “2014 yılında Yatağan Belediyesi ve Akmercan Doğalgaz Dağıtım Şirketinin ortaklaşa sürdüğü çalışmalarda sona gelindi. 12 kilometrelik bir bölüm kaldı. Bunu da 2018 yılı sonuna kadar tamamlayacağız.  Bu güne kadar Yatağan Belediyesi ile uyumlu çalıştık. Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, bizi hiç yalnız bırakmadı. Her zaman destekte bulundu. Kendisine firmam adına teşekkür ediyorum” dedi.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 08:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56