YATAĞAN'DA GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Yatağan’da Anma Programı ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

YATAĞAN'DA GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, İstiklal mücadelesinin en büyük zaferlerden olan Sakarya Meydan Muhaberesinde gösterdiği cesaret ve liderliğinden dolayı 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Mareşallik rütbesiyle birlikte Gazilik unvanının verilişinin bu sene 100. Yıldönümü olan 19 Eylül “Gaziler Günü” Yatağan’da kapsamlı bir Anma Programı ile kutlanıyor.

19 Eylül Gaziler Günü’nün anlam ve önemine uygun olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarının öncülüğünde, halkın ve sivil kuruluşların iştiraki ile coşku içinde anılmasını sağlamak amacıyla Yatağan Kaymakamlığı himayelerinde 19 Eylül 2021 Pazar günü Tören ve Anma Programı düzenlenecek.

Anma Programı saat 10.00’da Kuva-yı Milliye Parkında düzenlenecek olan Çelenk Sunma töreni ile başlayacak. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Yatağan Belediyesinin Çelenklerinin sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. Tören Programında ilk olarak Cumhurbaşkanı’nın Gaziler Günü vesilesiyle yayımlamış olduğu mesajı okunacak. Program ‘günün anlam ve önemini belirten konuşmanın’ yapılmasının ardından Muharip Gaziler Derneği Yatağan Şube Başkanı, aynı zamanda Kıbrıs Gazisi olan Ali Karahan’ın gaziler adına yapacağı konuşma ile devam edecek. Öğrencilerin şiirlerinin okunmasının ardından tören sona erecek.

Törenden sonra Yatağan Kaymakamı Onur KÖKÇÜ  ev sahipliğinde katılımcılara ve Gaziler için Yatağan Belediyesi Hacı Ömerler Atatürk Kültür Evinde ikram verilecek. Gün boyu devam edecek anma programı kapsamında Yatağan Kaymakamı Onur KÖKÇÜ ve İlçe Protokolü tarafından Muhrip Gaziler Derneği ziyaret edilecek.

Elif Ertan

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68