banner80

Yatağan'da huzur ve güven uygulaması gerçekleştirildi

Ülke genelinde eş zamanlı olarak "Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması (2020 -10)" adı altında uygulama gerçekleştirildi.

Yatağan'da huzur ve güven uygulaması gerçekleştirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması amacıyla uygulama gerçekleştirildi.

Başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesinin hedeflendiği Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması (2020 -10) kapsamında Yatağan Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Yatağan ilçesindeki polis sorumluluk bölgesinde bulunan 2 düğün salonu, 13 park, 4 internet kafe, 6 kıraathane, 12 market, 13 lokanta ve restaurant asayiş, terör, narkotik  ve Kovid-19 virüsü salgını tedbirleri kapsamında denetlendi.

Yapılan denetimlerde, 451 şahsın sorgusu yapılarak, aranması olan 1 şahıs yakalandı. Yine 112 aracın sorgusu yapılıp eksikliklerden dolayı 1 araç trafikten men edilirken  5 bin 660 lira trafik para cezası uygulandı. Çalıntı olduğu tespit edilen 1 motorsiklet ele geçirilirken, sürücüsü göz altına alındı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı tedbirleri kapsamında da  maske takmayan 1 şahsa  900 lira idari para cezası uygulandı.

Uygulamayı Yatağan Emniyet Müdürlüğünde görevli amirler ile beraber yerinde takip eden İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, gelişmelerden İlçe Kaymakamına sürekli bilgi aktardı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68