banner80

YATAĞAN'DA KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  başlatılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle ülke genelinde yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi ile Yatağan’da kütüphanesi olmayan okul kalmayacak. Okullarda  proje kapsamında kütüphaneleri açmak için son hazırlıklar yapılıyor.

YATAĞAN'DA KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 13 ilçede yürütülmekte olan “ Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında  Kasım ayı sonuna kadar il genelinde kütüphanesiz okulun kalmamasını hedefleniyor.

Kütüphane mobilyalarının üretimi ve montaj işlemleri il genelinde Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri bünyesinde gerçekleştirilen projeye Yatağan Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kitaplık mobilya üretimi ile destek veriyor.

Kütüphanesiz okul kalmasın projesi ile Yatağan’da kütüphanesi bulunmayan ya da yetersiz olan 20 okula kütüphane kazandırılacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, yeterli alanı bulunan okullarımızda bağımsız kütüphaneler oluşturuyoruz. Mevcut alt yapısı içinde yeterli alan olmayan okullarımızda kütüphane köşeleri ve koridorları oluşturuyoruz. Yatağan Kaymakamımız Onur Kökçü’nün direktifleriyle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde planlamalarımızı yaptık ve bu hafta tüm okullarımızın kütüphaneleri tamamlanmış olacak” dedi.

"Kitap okuma alışkanlığı çocuğun bilişsel, sosyal ve psikolojik gelişimine katkı sağladığını ifade eden İlçe Müdürü Alemdar  “Kitap okuma  alışkanlığın kazanılmasında kütüphaneler çok önemli bir yere sahipler.. Öğrencilerimiz okul kütüphaneleri sayesinde kitapların dünyasını keşfedecek ve huzur dolu, kitap kokulu bu mekânlarda okuma kültürüne erken yaşlarda sahip olabilecekler." dedi. 

Kütüphane mobilyalarının üretimi ve montaj işlemlerinin ilimizdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri bünyesinde gerçekleştirildiğini ifade eden İlçe Müdürü Alemdar “ Kütüphanesiz okul kalmasın projesinin bir ayağını da üretim oluşturuyor. İlçemiz Yatağan Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya dekorasyon bölümünde öğretmen ve öğrencilerimiz okullarımızın ihtiyaç duydukları kitaplık, masa ve mobilyalarının üretimini gerçekleştiriyorlar. Meslek liselerimizin projede üretimin içinde olması bizleri ayrıca gururlandırıyor. Okul kütüphanelerinin yapımında bizzat çalışarak öğrencilerimiz için yeni okuma alanları hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Gerek devletimizin gerekse hayırseverlerimizin desteği ile Yatağan’da kütüphanesiz okul kalmayacak” dedi. 

Kütüphanesiz okul kalmasın projesi ile Muğla'da 295 okula kütüphane kazandırılmış olacak.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68