Yatağan Dağı’na “OGM” yazdılar

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, reklam ve tanıtım amaçlı olarak Yatağan Dağı’na Orman Genel Müdürlüğü’nün kısaltması olan “OGM” yazdı.

Yatağan Dağı’na “OGM” yazdılar
 Orman yangınlarını önlemek ve yangın tehlikesi konusunda toplumda hassasiyet oluşturmak amacıyla hareket ederek vatandaşların dikkatini çekmeye çalışan Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, reklam ve tanıtım amaçlı olarak Yatağan Dağı’na OGM yazdı.

Zirvesinde, İşletme Müdürlüğü’nün yangın gözetleme kulesinin de bulunduğu Yatağan Dağı’na 20x40 metre ebadında yazılan OGM yazısı, 5 kilometre uzaklıktan rahatlıkla görülebiliyor.

Bu uygulamanın Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde ilk olduğuna vurgu yapan ve dağa yazılan OGM yazısının yanı sıra sorumluluk sahasındaki uyarı ve bilgilendirme tabelalarını yenilediklerini, ayrıca yeni tabelalar da astıklarını ifade eden Yatağan Orman İşletme Müdürü Bekir Doğan Demir, şöyle konuştu:

“Ormanlar hepimizin ortak değeri, millî servetimiz. Gelecek nesillerin bize bir emanetidir. Biz kurum olarak bu emanet bilinciyle hareket ediyoruz. Her sene içimizi yakan orman yangınları yüzde 98 oranında insan hatalarından kaynaklanmaktadır. Yangınla mücadelede en önemli unsurlardan biri erken müdahaledir. Biz de kurumumuzun adının vatandaşlarımızın bilinçaltına yerleşmesini sağlayarak, en büyük destekçilerimizle daha sıkı ilişkiler kurmak istiyoruz. Sonuçta yangın ihbarlarımızın büyük bir çoğunlunu vatandaşlarımız veriyor ve bu sayede bizlere yardımcı oluyorlar.”

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2014, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
gm
gm - 7 yıl Önce

yatağan dağı neresi oluyor? haritada öyle bir dağ yok

48
48 - 7 yıl Önce

büyük iş başarmışlar.ağaçlandırsalar daha güzel olmazmıydı.

e.s
e.s - 7 yıl Önce

bundan sonra yatağanın gelişimini kimse durduramaz...OGM yazıyor sonuçta...demeç gazetesi olarak yatağanın gerçeklerini haber yapin ..yollar 2.dünya savaşından yeni çıkmış gibi...trafik sorununu yazin mesela ,koskaca kamyonlar tırlar peygamber vitesiyle yardiriyor..araba park edecek yer yok ,her yer muthis bir rezalet ..başkanın mottosuda hala çağdaş uygarlik düzeyi,modernlik lâiklik... heyt be ne günlere kaldık...

u.f
u.f - 7 yıl Önce

aferim tebrik etmek lazım büyük başarı.. daha önce niye akıllarına gelmemiş bu yaa...onun yerine adamlar ormanlığı tarlaya çeviriyorlar onun önüne geçselerdi yaa. nasıl geçsinler göz yumuyorlarr

Selma ismail
Selma ismail - 7 yıl Önce

Pek güzel olmuş da ogm ne yaa

g.u.
g.u. - 7 yıl Önce

Ağaçlandırma çalışmaları yapıldı ama olmadı ne yazık.Orman Bakanlığı olarak kendi isişleriyle uğraşıyor lar. Koruma olarak ellerinden geleni yapıyorlar. Diğer konular baska kurumlara ait.

SIRADAKİ HABER

banner68