Yatağan Dershanesi: “Türkiye değil, Yatağan birincisi”

Yatağan Dershanesi: “Türkiye değil, Yatağan birincisi”

Yatağan Dershanesi: “Türkiye değil, Yatağan birincisi”

Geçtiğimiz hafta açıklanan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre, dershanesi tarafından Türkiye birincisi ilan edilen Eda Nur Doğan'ın Türkiye birincisi olmadığı iddia edildi.

Geçtiğimiz hafta açıklanan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre, dershanesi tarafından Türkiye birincisi ilan edilen ve bunun üzerine dershane ile Yatağan Kaymakamlığı'nın ödüle layık gördüğü Eda Nur Doğan'ın Türkiye birincisi olmadığı iddia edildi.

İddianın sahibi ise Özel Yatağan Dershanesi. Özel Yatağan Dershanesi Rehber Öğretmeni Åževket Gedik, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “geçtiğimiz hafta açıklanan SBS sonuçlarına göre Eda Nur Doğan, SBS-8'de tam puan almıştır. Fakat bu puan onun Türkiye sıralamasını belirlemez. Doğan'ın dershanesinin yetkilileri de bunu çok iyi biliyor olmasına rağmen Doğan'ı, Türkiye birincisi olarak lanse ettiler. Yalnız, Türkiye birinciliğini belirleyecek olan puan türü SP-8 puanıdır. Doğan, bu puan türünde 499,947 puan almıştır. Bu puan türünün SBS puan türünden farkı ise okul puanının da buna dahil olmasıdır. Eda Nur Doğan'ın okulunun en büyük puan 98,8 iken, Eda Nur'un okul puan 98,76. Bu da dolayısıyla öğrencinin puanın düşürüyor. Kendisi Türkiye birincisi değil, ilçemizin birincisidir. Hatta bu konuda Yatağan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yanlış bilgilendirilmiştir.

Eda Nur Doğan ve ailesinin bu konuda hiç bir kabahati yoktur. Biz, Özel Yatağan Dershanesi olarak Eda Nur'u ve ailesini kutluyoruz, Eda Nur'a da eğitim hayatında başarılar diliyoruz. Zaten kendisi başarılı bir öğrencidir. SBS-8'de tam puan alarak bunu bir kez daha göstermiştir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90