“Yatağan Develeri” sahaya indi

Türkiye Basketbol Federasyonu Muğla Basketbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Muğla Büyük Erkek Basketbol Turnuvası”na Yatağan’dan katılan “Yatağan Develeri” adlı takım, ismiyle dikkati çekiyor.

“Yatağan Develeri” sahaya indi
 Türkiye Basketbol Federasyonu Muğla Basketbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Muğla Büyük Erkek Basketbol Turnuvası” ilk hafta müsabakalarıyla başladı.

Turnuvaya, devecilikle tanınan Yatağan’ı “Yatağan Develeri” adıyla temsil eden basketbol takımı, ismiyle daha turnuva başlamadan dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yatağan Devleleri’nin yanı sıra turnuvaya, Fethiye Veteran Basket, MSKÜ Veteran Basketbol, Bodrum Yarımada, Ortaca Can Optik, Marmaris Anka, Muğla Veteran, Karma Veteranlar, MARBAS, Mylasa Bask, Forever Young, Ula Esnaf, Milas Belediyespor, Bodrum Bohesk ve Bodrum Efeleri, takımları katıldı.

Turnuvanın açılış maçında Ula Esnaf ile karşılayan Yatağan Develeri, 65-59’luk skorla sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

7 hafta boyunca sürecek müsabakaların ardından final müsabakalarına geçileceği öğrenildi.

Turnuva ve takım hakkında muhabirimize açıklamalarda bulunan Yatağan Develeri Basketbol Takımı Kaptanı Serdar Tunak, takımlarının bu turnuvaya katılabilmesi için katkı sağlayan sponsorları SEK-SÜT’ün yetkililerine teşekkür etti.

Bu yıl ikincisi düzenlenen turnuvaya ikinci defa katıldıklarını kaydeden Tunak, bir yandan spor yapma diğer yandan ise dostluklarını pekiştirme imkanı bulmalarından dolayı Türkiye Basketbol Federasyonu Muğla Basketbol İl Temsilciliği’ne teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 07:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER