banner80

Yatağan Devlet Hastanesi, donanımlı bir hastane olacak

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, beraberinde Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ile yapımı süren Yatağan Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan yetkililer, hastanenin donanımlı bir hastane olacağını ve sadece ilçeye değil, bölgeye hizmet vereceğini söylediler.

Yatağan Devlet Hastanesi, donanımlı bir hastane olacak

Yatağan ilçesindeki 1970’li yıllarda yapılan ve artık ihtiyaçları karşılayamayan mevcut hastanenin yerine Orman Kavşak Sahasına yapımı süren 24 bin metrekare kapalı alanı olan 5 katlı yeni hastanenin çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Tamamlandığı 120 yatağıyla hizmete girecek olan hastanenin inşaatında incelemelerde bulunan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, hastane yetkilileri ve yüklenici firma temsilcilerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İncelemelerin arından açıklamalarda bulunan Kaymakam Çiçek, “Yapımı süren Yatağan Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunduk. İşlerin büyük ölçüde tamamlandığını, yüklenici firmadan aldığımız bilgiye göre de inşallah ekim ayına kadar hastanenin tamamlanıp teslim edileceğini öğrendik. Hastanemiz, sadece Yatağan’a değil, Kavaklıdere’ye ve yakın yerleşim yerlerine hizmet edecek donanımlı bir hastane olacak. Çeşitli donanımlarıyla birlikte hizmet verecek. Sadece basit bir ilçe hastanesi olarak değerlendirmemek lazım. Kapsamlı bir hastane olacak. Yaklaşık 3 yıldır Yatağanlıların da büyük merakla beklediği hastaneye inşallah kavuşmuş olacağız. Bu kapsamda desteği olan herkese çok teşekkür ediyorum, belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum. Hastanemiz, sadece inşaatının bitmesiyle olmuyor. Çeşitli yatırım ve altyapı sorunları söz konusu ama inşallah bu sorunları da çözüyoruz. Kanalizasyon, elektrik, içme suyu, Telekom gibi altyapı çalışmalarıyla alakalı Yatağan Devlet Hastanemizin Başhekimi süreci takip ediyorlar. Bizler de süreci takip ediyoruz. Altyapı firmalarıyla, belediye başkanımızın da destekleriyle görüşüyoruz. Yatağan Devlet Hastanesi bittiğinde ve tefrişatı tamamlandığında, aynı zamanda altyapı çalışmalarını eş zamanlı olarak tamamlamış olacağız” diye konuştu.

Başkan Toksöz ise, “Yeni hastanemizin inşaatını hızlı bir şekilde sürdüren Krom İnşaat’a teşekkür ediyoruz. İnşallah ekim gibi hastanemizin işlerinin biteceğini tahmin ediyoruz. Yatağan’a yakışır güzel bir hastane yapmak, en büyük amacımızdı. Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız başta olmak üzere hastanenin yapımında emeği geçen ve destek sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Yatağan’da 1970’lerde yapılan hastanenin ardından 2020’nin sonuna yetiştirilecek yeni hastaneyle vatandaşlarımıza hizmet vereceğini ümit ediyoruz. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz. Altyapıyla ilgili sorunlarımız var. Sağ olsunlar, valimiz ve kaymakamımız ile bunları çözmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Hastanemizle birlikte altyapı sorununu da çözeceğiz. Eksiksiz bir hastane olması için de kontrollerimize devam edeceğiz. İnşaatın tamamlanmasının ardından kısa süre içerisinde tefrişatın yerleştirilmesiyle hastanemiz hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezgin Kurt
Sezgin Kurt - 10 ay Önce

Hayırlı sı olsun inşAllah /başta syn cumhurbaşkanı mıza ve emeği geçen herkese teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner68