Yatağan Devlet Hastanesi’nde bir ilk

Yatağan Devlet Hastanesi’nde ilk kez laparoskopik ameliyatlar yapılmaya başlandı. Halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen laparoskopik ameliyat yöntemiyle ilk ameliyat 6 gün önce yapıldı.

Yatağan Devlet Hastanesi’nde bir ilk
 Bugüne kadar birçok ilde yapılamayan kapalı ameliyatlar, Yatağan Devlet Hastanesi’nde yapılmaya başlandı. Genel Cerrah Oğuz Çatal’ın atanmasının ardından başlayan ameliyatların ilki, çarşamba günü gerçekleşti. Safra rahatsızlığı bulunan 60 yaşındaki Gülsüm Karataş’ın, ameliyattan 2 gün sonra ayağa kalktığını söyleyen Çatal, ameliyatın başarılı bir şekilde tamamlandığını ve hastanın kısa süre içerisinde sağlığına kavuştuğunu söyledi.

Kapalı ameliyat hakkında bilgi veren Başhekim Dr. Gürsel Topal, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Daha önce hastalarımız kapalı ameliyatları için çevre illere gitmek zorunda kalıyorlardı. Ama artık bu imkanlara biz de sahibiz. Şuan için yaygın olarak yapılan safra kesesi ameliyatlarının yanı sıra karın içerisindeki tüm ameliyatları yapabiliyoruz. Tabi bu ameliyatlar her hasta için avantajlı, şöyle ki hem ameliyattan sonra ki ağrıların az olması, daha çabuk normal hayatlarına dönmesi, hastanede daha kısa süre kalmaları hem hastalar için hem de bizler için avantajlı bir durum. Bundan sonra da bu tür kapalı ameliyatlarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Sever
Ramazan Sever - 8 yıl Önce

Dr Oguz catal beye yatagana hizmetlerinden dolayi tesekkur ederim.

SIRADAKİ HABER

banner68