Yatağan Devlet Hastanesi’nin kabulü tamamlandı

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı ihale sonucunda yapımı tamamlanan Yatağan’ın yeni devlet hastanesinin kabulü tamamlandı. Hastanede incelemelerde bulunan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan’a yakışır bir hastanenin tamamlandığını söyledi.

Yatağan Devlet Hastanesi’nin kabulü tamamlandı

Yatağan’a kazandırılan büyük yatırımlardan biri olan 100 yataklı Yatağan Devlet Hastanesi’nin inşaatının tamamlanmasıyla kabulü gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer’in de katıldığı törende kabul gerçekleştirilirken, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz tarafından hastanede incelemelerde bulunuldu.

Hastaneyi gezerek Başhekim Dr. Bülent Gökkuş’tan bilgi alan Toksöz, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Yeni devlet hastanemiz, yüklenici firmadan Yatağan Devlet Hastanesi’ne devri oldu. Şuan için temizlik ve taşınma aşamasına geçildi. Kısa bir süre içerisinde bunları da sonuçlandırarak yeni hastane halkımıza hizmet verecek. Tefrişatından doktoruna kadar hastanemiz tam donanımlı halde olacak” dedi.

Hastanenin son eksikliklerinin de tamamlandığının altını çizen Toksöz, “Hastane yoluyla ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Kavaklıdere ve Kafaca Kaplancık tarafından gelecek vatandaşlarımızın hastaneye ulaşmalarını sağlamaları için de gerekirse orman veya karayolları ile görüşerek vatandaşlarımızın mağdur olmasının önüne geçeceğiz. İnsanlarımız müsterih olsun. Kaymakamlığımız, İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Başhekimliğimiz ile sorunların bir an önce çözülmesi için gayret ediyoruz” diye konuştu.

Toksöz, hastanenin hem Yatağanlılara hem de Kavaklıderelilere hizmet verecek şekilde yapıldığını kaydederek, “Yapımı tamamlanan Yatağan Devlet Hastanesi’nin ilçemize kazandırılmasında emeği ve katkısı olan başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve Muğla milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ile Yelda Erol Gökcan ile, AK Parti İl Başkanımız Kadem Mete, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti İlçe Başkanımız Ali Tekin ve MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm’e Yatağan halkı adına teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68