Yatağan Doğasını Keşfettiler

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Cumartesi günü düzenlenen “Doğaya Yürüyoruz” etkinliğine katılan yaklaşık 50 kişi daha önce farkına varılmayan doğal güzelliklerle tanıştı.

Yatağan Doğasını Keşfettiler
 Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün bölgedeki doğal güzellikleri tanıtmak amacıyla bu yıl ilkini düzenlediği “Doğaya Yürüyoruz” etkinliğine yaklaşık 50 kişi katıldı.

Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek ev sahipliğinde düzenlenen yürüyüşte Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra, Yatağan İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal ve  Yatağan Müftüsü Sahabettin Yılmaz gibi isimlerde yerini alırken, Göktepe – Tavşancıl Göleti arasını içine alan 8.6 kilometrelik parkurda doğal güzellikler dikkat çekti.

Parkurun başlangıcında konuşan Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek; “Bu bölgenin en yüksek dağı olmasıyla dikkat çeken Göktepe kuşbakışı manzarasıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip ancak pek çok kişi bu doğal güzelliğin farkında bile değil. Amacımız Yatağan halkının ormanlarla bütünleşmesini sağlamak. Bu nedenle geleneksel hale getirmeyi planladığımız Doğaya Yürüyoruz etkinliklerinin ilkini bu yıl Menteşe Çayı Şefliğimizin sorumluluk alanında düzenledik. Aslında bu fikir sayın İlçe Emniyet Müdürümüz Oğuz Kaan Akçal’dan çıktı diyebilirim. Onun önerisiyle hayata geçirdiğimiz projenin hazırlanmasında ise Menteşe Çayı Şefimiz Fatih Özcan’ın büyük emeği var. Her ikisine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanırken, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ise güzel bir başlangıç yaptıklarını belirterek; “Yatağan Orman İşletme Müdürlüğümüz önemli bir projenin ilk adımını attı. Temennimiz bu etkinliklerin geleneksel hale getirilebilmesi. Önümüzdeki yıllarda çeşitli bölgelerde düzenlenmesi planlanan yürüyüşlerle Yatağan doğasının halka tanıtılması amaçlanıyor. Organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Göktepe’den başlayan yürüyüş Karakaya, Sulu Dere, Gelinuçtu Sırtı, Sarıyer Deresi istikametini takiben Tavşancıl Göleti’nde sona erdi ve yürüyüş sırasında sağlık ekipleri herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekledi.

Bitiş noktası olan Tavşancıl Göleti’nde katılımcılara çeşitli ikramlarda da bulunulurken, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Menteşe Çayı Şefliği’ni tanıtan fotoğraf sergisi de büyük beğeni topladı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER