Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yıllık olağan mali genel kurulu, kooperatifin toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu
 Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yıllık olağan mali genel kurulu, kooperatifin toplantı salonunda yapıldı. Genel kurulda, denetim kurulu üyeliği seçiminin yanı sıra, kooperatif için bir takım kararlar alındı.

Aydın-Muğla Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç’ın divan başkanlığı yaptığı genel kurula, Muğla ve Aydın’dan çok sayıda Kooperatif Başkanı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bakanlık temsilcileri ve ortakları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan 40 yıllık Başkan Süleyman Can, genel kurula katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, “Kooperatifimiz 1965 yılında kurulduğundan beri esnaflarımıza ekonomik katkılar sağlamakta, ayrıca sosyal faaliyetler yapmakta, eğitim kurumları, sağlık kurumlarına büyük katkılar yapmaktadır. Şu ana kadar 61 yeni ortağımıza 30 bin lira faizsiz kredi verdik.  Bu ileri bir uygulamadır. Kooperatifimiz ve Aydın- Muğla Bölge Birliği kooperatifleri, Türkiye’de 1 numaradır. Sizlerden ricam borçlarınızı zamanında ödeyin, başarımız devam etsin” diye konuştu.

Aydın- Muğla Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç da yaptığı konuşmada, Başkan Süleyman Can’dan övgüyle söz etti. Can için, ‘O bizim üstadımız, medar-ı iftihar” diyerek genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

Genel kurulda 2015 yılı bilânçoları okunup aklandı.  2 yılını dolduran denetim kurulu üyeliklerine yeniden Ali Suat Tekin ve Yaşar Kahraman seçildi.

Toplantı, yeni kararların oylanmasıyla sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95