“Yatağan Geleceğini Belirliyor”

Yatağan’da faaliyet gösteren okulların idareci ve öğretmenlerine, “Eğitim Kurumlarında Stratejik Planlama Eğitimi” verilmeye başlandı.

 “Yatağan Geleceğini Belirliyor”
 Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2014 yılı teknik destek programına alınan “Yatağan Geleceğini Belirliyor” projesi kapsamında, ilçedeki okulların idareci ve öğretmenlerine “Eğitim Kurumlarında Stratejik Planlama Eğitimi” verilmeye başlandı.

Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Arıl Cansel tarafından verilen eğitimlere 35 kişi katılırken, 5 gün sürecek olan eğitimlerin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ve Şube Müdürü Mustafa Akdere katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim öncesinde konuşan Baykal, stratejik planlamanın eğitimdeki öneminden bahsetti.

Stratejik planlama sayesinde hedef ve amaçlara daha kontrollü bir şekilde ulaşılabileceğini ifade eden Baykal, planlanmadan yapılan çalışmalardan başarı elde edilse bile, bunun şans eseri olacağını savundu.

Baykal, bu zamana kadar Yatağan’daki eğitim camiasında yer alan çoğu kişinin, stratejik planlama eğitimi almaması nedeniyle bir takım eksikliklerin meydana geldiğini gözlemlediklerini kaydederek, “Daha önceleri, öğrendiğimiz basmakalıp fikirlerle stratejik planları yapıyorduk. Fakat bu eğitimle birlikte planlamadaki eksiklikleri tamamlamayı amaçlıyoruz. Her bölgenin, her okulun farklı bir stratejik planlaması vardır. Bu nedenle planlamalarımız birbirinin birer kopyası değil, okula özel olmalıdır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68