Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Boşalan Askerlik Şubesi Binasına Talip

Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından her yıl 4 kez yapılan 'Bilgi Alış-Verişi Toplantısı'nın üçüncüsü Yatağan'da yapıldı. Bilgi alış-verişi toplantılarında yapılan çalışmalar, yapılacak olan çalışmalar ve yapılması plânlanan çalışmalar masaya yatırılıyor ve karşılıklı bilgi alışverişi yapılıyor.

Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Boşalan Askerlik Şubesi Binasına Talip
 Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı tüm ilçe müdürlüklerinin katılımıyla, düzenli aralıklarla yapılan BAV'ın (Bilgi Alışveriş Toplantıları) 2012 yılı 3. Toplantısı geçtiğimiz Cuma günü Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ev sahipliğinde Orman İşletme Lokali'nde yapıldı.

Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Veli Kanburoğlu'nun ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazmi Ekici, İl müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe müdürleri ile il ve ilçelerden teknik personeller katıldı.

BİNA SIKINTISI ÇEKİYORUZ!

Yapılan konuşmaların ardından, ilçe müdürlükleri tarafından yapılan çalışmaların değerlendirildiği bölümde ilk sözü Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Veli Kanburoğlu aldı.

Konuşmasında yer konusunda sıkıntı yaşadıklarına vurgu yapan Kanburoğlu; “2012 yılı içerisinde, çiftçilerimize alternatifler sunabilmek için pek çok projeye imza attık. Trüf Mantarı konusunda mutlu sona ulaştığımızı ve çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını söyleyebiliriz. Diğer projelerimiz ise değerlendirme aşamasında. Bunun yanı sıra müdürlüğümüzün personel ve taşıt sorunu yok. Ancak, şu anda hizmet verdiğimiz hükümet konağı yeterli gibi görünmüyor. Artan personel sayımızla yer sıkıntısı çekiyoruz. Boşalan Meteoroloji Binası'nı istedik olmadı. Şimdi boşalan Askerlik Şubesi Binası'nı talep ettik. Eğer konu hakkında gerekli destek verilirse daha sağlıklı bir ortamda vatandaşımıza hizmet verebiliriz. Bunun yanı sıra birde gıda mühendisine ihtiyacımız var” dedi.

Kanburoğlu'nun ardından diğer ilçe müdürleri de sırasıyla söz alarak, kendi ilçelerinde yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Muğla İl Müdürü Nazmi Ekici; “Artık rutin hale gelen bu toplantılarda özellikle yeni bilgi, tecrübe ve mevzuatlar hakkında bilgi alışverişi yapıyoruz. Bu anlamda bu çeşit toplantıların verimli olduğunu düşünüyorum. Bu toplantılar aynı zamanda birbirimizi tanıma açısından bakıldığında sosyal bir proje olarakta algılanabilir.  Toplantımızda bütün ilçelerde yapılan ve yapılması gereken çalışmaları değerlendirdik” dedi.

Heyet daha sonra Bozüyük Pınarbaşı Ahmet Yüksel Dinlenme Tesisleri'nde bir araya gelerek hep birlikte yemek yedi. İl Müdürü Nazmi Ekici, burada da ilçe müdürlerine yapılması gereken çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi sundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2012, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER