Yatağan güne zehirle uyandı

Yatağan Termik Santrali dün sabah saatlerinden itibaren yine zehir saçmaya başladı. Santralin 3. Ünitesindeki kazan bakımda meydana gelen arıza nedeniyle Yatağan güne zehir soluyarak uyandı.

Yatağan güne zehirle uyandı
HABERİN GALERİSİ
santral kirlilik

santral kirlilik

 Yatağan Termik Santrali’nin 3. ünitesinde dün sabah saat 08.00 sıralarında meydana gelen arıza nedeniyle santral bacasından siyah kül bulutları yükselmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde de 2. ünitede meydana gelen arıza nedeniyle ilçede panik havası yaşanırken halk santrallerin özelleştirilmesinin gündeme geldiği şu günlerde bu tür görüntüler verilerek sürecin hızlandırılmaya çalışıldığını öne sürdü.

Yatağan Termik Santrali yetkilileri 3. ünitede sabah saatlerinde meydana gelen arıza nedeniyle elektro filtrelerin ve baca gazı arıta tesislerinin devre dışı kaldığını belirterek, “arıza nedeniyle kısa süreli bir kirlilik yaşandı. Ancak arızayı gidererek üniteyi yeniden devreye aldık. Şimdi de elektro filtreleri devreye alabilmemiz için full oil ile ateşleme yaptığımızdan dolayı bir müddet daha bu görüntü yaşanacak” diyerek öğlen  saatlerinden itibaren durumun norale döneceğini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 20:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 8 yıl Önce

santral satilmasin....kökten kapatilsin...yeter ya..

EZO
EZO - 8 yıl Önce

eğer bilerek yapiliyorsa, ileride yaşanacak birçok hastaliklarin vebalini kim verecek bakalim...
çocuklarimiza aciyin... para bulacaksiniz ama can satan bir yer yok...

SIRADAKİ HABER

banner68