“Yatağan hakkettiği hizmeti alacak”

Muğla İl Genel Meclisi Başkanı emekli eğitimci Cemal Gürpınar, önceki gün yaptığı açıklamayla CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyurdu. Gürpınar açıklamasında, “Yatağan artık hak ettiği hizmeti alacak” dedi.

“Yatağan hakkettiği hizmeti alacak”
 Önceki gün CHP Yatağan ilçe başkanlığında resmi başvuruyu yaparak Yatağan Belediye Başkan Aday Adaylığını duyuran İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar’ın müracaatı sırasında partinin diğer aday adayları da hazır bulundu. Ülke ve Muğla siyasetinde ve bu zamana değin yaptığı hizmetlerden örnekler vererek partilileri bilgilendiren Gürpınar’ı eşi Fatma Gürpınar, ve kızı Parla ile oğlu Ozan’da yalnız bırakmadı. Uzun yıllar CHP içerisinde aktif siyaset yapan ve CHP’nin parti içi eğitim uzmanlarından olan Gürpınar, konuşmasında ilçeye hizmet eden bu güne kadarki tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ederek, ilçenin her geçen gün geliştiğine ve yeni projelere ihtiyacı olduğuna işaret etti. Gürpınar kendisine görev verilmesi durumunda ilçeye hizmet için özveri ile çalışacağını ve bu konuda yaptığı hazırlıkların bulunduğunu, projelerini ise önümüzdeki günlerde paylaşacağını belirterek başvuru dosyasını teslim etti.

CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Gürpınar kimdir; 1948 yılında Yatağan’da doğdu. Emekli öğretmen. Yatağan Lisesi Müdürlüğü, öğretmen örgütü TÖB-DER başkanlığı ve Yatağan’daki ilk özel dershanenin kuruculuğunu ve müdürlüğünü yaptı. İki dönem CHP Yatağan İlçe Başkanlığı, iki dönem CHP Muğla İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Sekreterliği görevinde bulundu. Mahalle Delegesi, İl Delegesi, Kurultay Delegesi oldu. 2009 seçimlerinde Yatağan’dan İl Genel Meclisi Üyesi olarak, CHP Grubu’nda oy birliği ile aday gösterilip Muğla İl Genel Meclisi Başkanlığı’na seçildi. Halen Muğla İl Genel Meclisi Başkanlığı’nı, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Yönetim Kurulu Üyeliği’ni ve CHP Genel Merkezi’nde kurulan 2014 Yerel Yönetimler Aday Eğitimi Komisyonu Üyeliği’ni sürdürmektedir. Eşi Emekli Öğretmen Fatma Gürpınar ile birlikte Yatağan’da yaşamını sürdürmektedir. Parla ve Ozan’ın babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER