Yatağan hem havadan hem de karadan denetleniyor

Bölgedeki orman yangınları sonrasında teyakkuz haline geçilen Yatağan’da, denetimler sıklaştırıldı. 24 saat boyunca aralıksız denetimler gerçekleştiren jandarma ekiplerine, Yatağan Belediyesi tarafından temin edilen dronelar da eşlik ediyor.

Yatağan hem havadan hem de karadan denetleniyor

Muğla’nın birçok ilçesinde etkili olan orman yangınları sonrasında Yatağan Kaymakamlığı tarafından verilen talimatla, denetimler sıklaştırıldı.

Emniyet, jandarma ve zabıtalardan oluşan ekipler, her gün 24 saat boyunca ilçe genelindeki ormanlık alanlarda devriyeler gerçekleştirerek olası bir olumsuzluğun önüne geçmeye çalışıyor.

Jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimlerin, havadan da yürütülmesi için Yatağan Belediyesi tarafından ilçedeki iki fotoğraf stüdyosundan drone temin edildi. Operatörlerin jandarma ekipleriyle birlikte gerçekleştirdiği denetimlerde, havadan da denetimlerin gerçekleştirilmesi önemli rol oynuyor.

Denetimlere droneları ile destek veren iki fotoğrafçılık stüdyosu da, verdikleri desteğin gönüllü olduğunu belirterek, herhangi bir ücret talep etmediklerini belirtti.

Öte yandan, Yatağan Kaymakamlığının organizasyonuyla, kolluk kuvvetleri, zabıta ve mahalle muhtarlarıyla, ormanlık alanlarda gerçekleştirilen devriyeler ve nöbetler sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68