Yatağan'ı yasa boğan ölüm!

CHP'den 1999-2019 yıllarında 4 dönem aralıksız olarak Yatağan Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Hasan Haşmet Işık tedavi gördüğü Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Işık'ın vefatı Muğla'da büyük bir üzüntü yarattı.CHP'den 1999-2019 yıllarında 4 dönem aralıksız olarak Yatağan Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Hasan Haşmet Işık tedavi gördüğü Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Yatağan'ı yasa boğan ölüm!

CHP'li eski Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'ın, 2020 yılının Ekim ayında Ankara'ya ziyaretinin ardından Muğla'ya dönüşü sonrasında yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkmıştı. Evinde karantina altına alınan Işık durumunun ağırlaşması üzerine ambulans ile Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Bir süre tedavisi serviste devam eden Haşmet Işık durumu ağırlaşması üzerine yoğun bakım servisine alınmıştı. Uzun bir süre yoğun bakım servisinde tedavi gören Işık, durumunun iyiye gitmesi üzerine tekrar servise alınmıştı.

Kalp krizi geçirmişti

Serviste tedavisi devam eden Hasan Haşmet Işık, daha sonra kalp krizi geçirince yeniden yoğun bakım ünitesinde alınmıştı. Entübe edilen ve uyutulan Hasan Haşmet Işık yoğun bakımda yeniden covide yakalanmıştı. Uzun bir süre tedavisi yoğun bakımda  gerçekleşen Işık, ilerleyen aylarda durumunun iyiye gitmesi üzerine yeniden servise alınarak tedavisine devam edilmişti.

4 aydır hastanede yatıyordu

Yaklaşık 4 aydan bu yana Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisine devam edilen Hasan Haşmet Işık'ın, akşam saatlerinde rahatsızlığı birden arttı. Işık, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Her kesim tarafından sevilen bir isim olan Hasan Haşmet Işık'ın vefatı Muğla'da büyük bir üzüntü ile karşılandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68