banner80

Yatağan'ın 56 yıllık hayali gerçekleşiyor

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan yapımı devam eden Girme Barajı’nda incelemelerde bulundu.

Yatağan'ın 56 yıllık hayali gerçekleşiyor

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan yapımı devam eden Girme Barajı’nda incelemelerde bulundu.

Gökcan’a, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete,  MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz ve DSİ yetkilileri eşlik etti.

İncelemelerin ardından açıklama yapan Gökcan, “İlk defa 1965 yılında baraj yapılması gündeme gelen Yatağan ilçemizin 56 yıllık hayali Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleri ile gerçekleşiyor. Çalışmaların her aşamasında Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’den destek aldık. Ödenek çıkartılmasını sağladık. Proje toplam maliyeti yaklaşık 240 milyon lira olan ve yüzde 73 seviyesinde tamamlanan Girme Barajının 2021 yılı sonunda bitirilmesi  planlanıyor”  dedi.

Milletvekili Gökcan;  Yatağan'ın İlk Barajı olacak olan Girme Barajı'nda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunun altını çizerek, “Yatağan’ın ilk barajının  hayata geçmesi ile Yatağan ekonomisine, tarıma ve tarımsal sulamaya önemli katkılar sağlayacak. Bölgede barajın yeterli su tutmasının ardından, baraj suyu 2022 yılında tarımsal sulamada kullanılmaya başlanacak.  Yatağan'ımıza hayırlı uğurlu olsun. Girme Barajı Projesi'nin hayata geçmesi sürecindeki destekleri için  Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan'a,  Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemir'liye, DSİ Genel Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

MHP Muğla Başkanı Mehmet Korkmaz da barajın hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek,  emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68