banner80

Yatağan işçilerine polis müdahalesi

Yatağan işçileri, özelleştirme ve taşeronlaştırmaya karşı bir kez daha Ankara’ya geldi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na yürüyen işçilere, yaklaşık 5 saat sonra polis müdahale etti.

Yatağan işçilerine polis müdahalesi
 Ankara’ya gelmeleri yasaklama kararıyla engellenmek istenen Yatağan işçileri, dün sabah saatlerinden itibaren Toros Sokak’ta bir araya gelmeye başladı.

İşçiler öğle saatlerinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na doğru yürüyüşe geçerken, özelleştirme ve taşeronlaştırma karşıtı sloganlarının yanı sıra “Türk-İş göreve, genel greve”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Hırsız Tayyip Erdoğan” sloganları da attılar.

Yatağan İşçilerinden Greif İşçilerine Destek

Sabah saatlerinde polisin saldırısına uğrayarak gözaltına alınan Greif işçileri de unutulmadı. Tes-İş Yatağan Şubesi Yöneticisi Kemal Özcan yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada işçi sınıfının Greif işçilerine uzanan AKP’nin kirli elini çok iyi tanıdığını söyledi ve “Emekçiye uzanan elleri kınıyoruz. Zafer direnen işçi sınıfının olacak” dedi.

Polis Müdahalesi

Öğle saatlerinden itibaren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde ve binanın karşısındaki Kurtuluş Parkı’nda beklemeye geçen işçiler saat 17.00 sularında yeniden toparlanınca polis biber gazıyla müdahale etti.

1 Nisan - 9 Nisan arasında Ankara’nın en işlek caddelerinden Mithatpaşa Caddesi’ni “eylem olabilir” gerekçesiyle kapatan polis, saldırısı sırasında “Yolu kapatmanıza daha fazla izin veremezdik” dedi.

Gazetenin baskıya girdiği saatlerde, işçiler saldırıya karşın dağılmazken, bekleyişlerini sürdürüyorlar.

Eyleme Muğla’dan Destek

Ankara’daki eyleme CHP Muğla milletvekilleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da katılarak destek verdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 20:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
....
.... - 7 yıl Önce

ne oldu seçimlerde yarınız akp yi destekledi şimdi bu başınıza gelenler müstahak size tabi hırsızları destekleyenlerden bahsediyorum....

gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Yıllarca bankamatik işçisi olarak çalıştınız o kadar özelleştirme oldu hiç sesinizi cikartmadiniz şimdi sıra size geldi diye bu öfke neden bir chp li olarak satılmasından yanayim zehirini yataganlilar soludu kaç işçi var orda gerçekten yataganli hep dışardan geldiniz yatağan gençleri işsiz kahveleri doldururken siz cebinizi doldurdunuz SATİLSİN

SIRADAKİ HABER

banner68