banner80

Yatağan kahvehanelerinde sıkı denetim

Yatağan ilçe merkezinde bulunan kahvehanelerde ve kıraathanelerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında gerçekleştirilen denetimler en üst seviyelere çıkartıldı.

Yatağan kahvehanelerinde sıkı denetim

Yatağan ilçesinde büyük bir kararlılıkla sürdürülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında gerçekleştirilen denetimler hız kesmiyor. Bu bağlamda ilçe merkezinde bulunan kahvehanelerde ve kıraathanelerde Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında gerçekleştirilen denetimler en üst seviyeye çıkartıldı. İlçe kaymakamlığının koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimler büyük bir kararlılıkla sürdürülüyor. Yapılan denetimlerde tedbirlere uymayanlara çok sayıda ceza yazılıyor.

Görevliler gerek kahvehane ve kıraathane çalışanlarını gerek ise müşteri olarak gelen vatandaşları maske takmanın gerekliliği, sosyal mesafenin korunması ve hijyen kurallarına uyulması konusunda özel olarak hazırlatılan afişlerle bilgilendiriyorlar.

Yetkililer ülke genelinde olduğu gibi Yatağan ilçesi genelinde de Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayan çok sayıda vatandaşa idari para cezasının yazıldığını belirterek, bundan sonra da alınan tedbirlere uyulmaması halinde para cezalarının yazılmasına devam edileceğinin bilinmesini istiyorlar.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68